Bratislavu navštívia ukrajinskí Khors a bude sa aj krstiť

Chýba vám v Bratislave viac pagan metalu a nechce sa vám zakaždým cestovať do Banskej Bystrice alebo za hranice do Brna? Práve pre vás tu bude Pagan Black Night. Desiaty ročník tejto akcie sa uskutoční 22. februára v bratislavskom klube Randal. Tešiť sa môžete na štvoricu kapiel na čele s legendou tohto žánru, s ukrajinskou bandou KHORS.

 

Charkovská kapela Khors vznikla v roku 2004. Bola založená basákom Khorusom, bubeníkom Khaotom a gitaristom/vokalistom Helgom. Na poste druhého gitaristu sa vystriedali viacerí, dnes je tam Jurgis, ktorý v kapele pôsobí od roku 2010.

 

Khors je podľa slovanskej mytológie bohyňou mesiaca, spevu. Takže aj témy obsiahnuté v ich šiestich štúdiových albumoch sú nasiaknuté príbehmi predkov, mysticizmom, ale aj ukrajinskou históriou. Ich posledný počin z roku 2018 je menšieho rozsahu – nový materiál vtesnali do 34-minutóvého EP s názvom Beyond The Bestial.

 

Druhou zahraničnou bandou, ak sa vôbec Morava bere ako zahraničie, budú brnianski DARK SEAL. Tí po období ticha prichádzajú späť na scénu aj so svojou čerstvou novinkou. V poradí už tretí štúdiový album s názvom Země našich předků si táto pagan blackmetalová banda aj riadne pokrstí.

 

Slovenské farby budú zastupovať nitrianski black/deathmetaloví EMPYRION. Tí sa predstavia v novom zložení, keďže Rado Glovňa sa po rokoch rozhodol z kapely odísť. Dúfajme, že nás čoskoro prekvapia aj nejakým novým materiálom.

 

Druhou slovenskou bandou bude ZHOR. Chalani sú z Podolínca a na našej undergroundovej scéne sú možno menej známi, ale rozhodne majú čo povedať. Na svojich živých vystúpeniach ponúkajú silný a kvalitný zážitok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *