Bratislava sa v novom roku vráti do čias viktoriánskej gotiky

Keď ikonickí metalisti z Anglicka ohlásili vydanie nového albumu a následné turné po Spojenom kráľovstve, zvyšok sveta napäto očakával, či sa vyberú aj za hranice svojho ostrova. A svet sa dočkal. CRADLE OF FILTH vyrazia začiatkom roka 2018 do sveta so svojou novinkou Cryptoriana – The Seductiveness Of Decay, ktorá vychádza už tento mesiac.

 

Ich vystúpenia sa dočkajú aj slovenskí fanúšikovia. Tí nielen, že nebudú musieť chodiť ďaleko, veď kapela príde za nimi až do Bratislavy, ale nebudú musieť ani dlho čakať. MMC navštívia Cradle Of Filth už 20. januára. Bude to po dvoch českých koncertoch v Prahe a Ostrave ich tretí koncert v novom roku a aj celkovo tretí koncert po skončení tohoročného turné po Spojenom kráľovstve. Do tretice všetko dobré, takže si túto veľkolepú gotickú šou určite nenechajte ujsť. Majestic Music Club na svojej stránke toto tvrdenie podčiarkuje slovami: „Cradle Of Filth je silnejší a ničivejší ako kedykoľvek predtým, siaha na vyšší stupeň a najnovším počinom ukáže, že výsledok nového albumu bude fascinujúci, desivý a elektrizujúci zároveň.“

Kapela navyše nepríde na Slovensko sama. Tak ako na drvivej väčšine tohto turné bude kapelu sprevádzať nemenej kvalitná a obľúbená kapela MOONSPELL. Veď kto iný by mal stáť po boku symfonických blackmetalistov, ktorí novou doskou vsadili na viktoriánsku gotickú hrôzu, ak nie portugalská gothicmetalová legenda. Títo muzikanti rovnako v Bratislave predstavia svoj nový album 1755, ktorý vychádza 3. novembra u Napalm Records. Táto doska je zaujímavá tým, že pojednáva o lisabonskom veľkom zemetrasení, smrti a znovuzrodení tohto mesta aj o dopade obrovských nešťastí, ako je toto, na náboženské, politické a filozofické zmeny na celom svete. Bude to zároveň prvý album kapely, ktorý bude celý nahratý v ich rodnom jazyku, portugalčine. 


Použité zdroje:
Foto: FB kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *