Bowieho demá dostanú fyzickú podobu

Už sme si zvykli, že z času na čas sa na pultoch predajní objavia aj rôzne kompilácie interpretov, ktorí už, bohužiaľ, nie sú medzi nami. Najbližšie nás čaká vydanie box setu plného singlov fenomenálneho DAVIDA BOWIEHO na vinyloch. Táto zaujímavá séria bude obsahovať aj dve pôvodné verzie skladby Space Oddity, ktoré majú podčiarknuť neuveriteľné päťdesiate výročie tohto debutového hitu.

 

Deväť skladieb, ktoré bude obsahovať box set nazvaný Spying Through A Keyhole – podľa úryvku textu skladby Love All Around – sú k dispozícii na internete síce už od decembra, ale fyzicky neboli doposiaľ vydané na žiadnom formáte. To sa ale už túto jar zmení.

 

„Vzhľadom na povahu niektorých sólových demonahrávok, kde sa Bowie sám sprevádza na akustickej gitare, nie je ich zvuková kvalita taká, aká zvykne byť u štúdiových nahrávok,“ vysvetľuje stanovisko na Bowieho webstránke. „Je to tak sčasti aj kvôli Davidovej oduševnenej hre, ktorá dosahuje v niektorých skladbách až červené limity. Kvalita je ale limitovaná aj výbavou použitou pri nahrávaní a znehodnotením pások časom. Avšak, historická dôležitosť týchto piesní a fakt, že výber je priamo z archívu piesní určených na vydanie samotným Bowiem, zatieňujú tieto nedostatky.“

 

Stanovisko načŕta aj čo môžeme očakávať od dvoch verzií skladby Space Oddity: „Text a aranžérske odlišnosti prikladajú vážnosť teórií, že práve toto by mohlo byť úplne prvé demo jednej z najslávnejších Bowieho piesní,“ spomína sa o prvej z verzií, kým tá druhá prezrádza odlišným textom a spoluprácou s Johnom Hutchom Hutchinsonom, že pravdepodobne bola pôvodne koncipovaná ako pieseň pre duo.

 

Nech už to bolo akokoľvek, všetkým fanúšikom, hudobným fajnšmekrom a zberateľom sa črtá veľmi zaujímavý kúsok do zbierky.


Použité zdroje:
ultimateclassicrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *