Do Bratislavy príde člen AC/DC

No, člen. Ono vlastne ani nie je jasné v akom režime a či vôbec AC/DC funguje a kto ešte je či nie je členom kapely. Po odchode speváka Briana Johnsona, ktorému lekári okamžite zakázali koncertovanie, a po oznámení basgitaristu Cliffa Williamsa, že skupinu opúšťa, je budúcnosť AC/DC vo hviezdach.

 

Na Slovensku už bola možnosť vidieť muzikanta, ktorý si v AC/DC zahral. Bol ním hráč na bicie Simon Wright, ktorý sa tu predstavil ako člen skupiny Geoffa Tatea Operation: Mindcrime. Simon však v austrálskej legende pôsobil v rokoch 1983-1989. Hudobník, ktorý na Slovensko zavíta, je takmer zakladajúcim členom. Takmer preto, lebo do AC/DC prišiel dva roky po oficiálnom založení kapely.

 

Poďme si povedať, kto to vlastne príde. V bratislavskom Rock Café sa 16. mája 2017 predstaví milovaný aj nenávidený PHIL RUDD. Do AC/DC prišiel v roku 1975 a za predchádzajúce dva roky fungovania kapely sa v nej premlelo sedem hráčov na bicie. V tom čase bol Phil jediný člen skupiny, ktorý sa narodil v Austrálii, aj keď aj v jeho prípade je vidieť prisťahovalecká stopa. Rodné meno Phila je po litovských rodičoch Phillip Hugh Norman Witschke Rudzevecius.

Prvá etapa Philovho pôsobenia v kapele trvala osem rokov a presne taký istý počet albumov počas nej nahrali. Od High Voltage (1976) po Flick Of The Switch (1983). Ako neoficiálny dôvod sa už vtedy spomínali Philove problémy s alkoholom, drogami a s nezvládaním agresivity, ktoré vyústilo až do napadnutia Malcolma Younga. Na nasledujúcom albume Fly On The Wall (1985) už za bicími sedel spomínaný Simon Wright. Po Simonovi prišiel na päťročnicu Chris Slade, no v roku 1994 sa do kapely na ďalšie štyri albumy vrátil Phil. Stihol ešte nahrávanie posledného albumu AC/DC Rock Or Bust (2014), no na turné už so skupinou nevyrazil. Dôvodom bolo jeho zatknutie pre podozrenie z objednania vraždy a držania omamných látok.

 

Z objednávky vraždy nakoniec s pomocou právnikov vykľučkoval, ale marihuanu nájdenú u neho doma zaprieť nemohol. Následne bol odsúdený na zaplatenie vysokej pokuty a na osem mesiacov domáceho väzenia, ale aj tu porušil podmienky takéhoto trestu, keď bol pri náhodných kontrolách vyplývajúcich z rozsudku prichytený vo svojom dome s prostitútkami a pod vplyvom omamných látok. Trest medzičasom vypršal, a tak môže Phil vyraziť na turné a vynahradiť si to, že sa nemohol zúčastniť turné s AC/DC.

Do Bratislavy príde člen AC/DC

Svoj sólový album Head Job stihol vydať tri mesiace pred albumom AC/DC. Prekvapujúco na ňom nie je badať podoba s tvorbou domovskej kapely, ale je osviežujúcou zmesou bluesu s rock n‘ rollovo-hardrockovou naliehavosťou. Phil skladby aj otextoval a v niektorých si dokonca zaspieval. A keďže životný štýl s tonami cigariet sa nezaprie, občas akoby ste počuli Lemmyho.

 

Je predpoklad, že Phil so svojou kapelou zahrajú nielen skladby zo sólového albumu, ale aj niečo z tvorby AC/DC. Takže by bol hriech nevidieť na vlastné oči človeka, ktorý hral na albumoch, ktorých sa predalo takmer dvesto miliónov. Vstupenky zakúpite už čoskoro na predpredaj.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *