Bob Delay opíšu celý deň len v 247 slovách

Ako by ste opísali svoj deň, keby ste mali použiť 247 slov? Takú otázku si položila kapela BOB DELAY, zatvorila sa do skúšobne a potom v štúdiu nahrala odpoveď v podobe konceptuálneho albumu 247 SLOV.

 

Celé EP je príbeh o jednom dni alebo jednom období, o hľadaní a vracaní (áno, aj takom) sa späť, o žúre a o následnom triezvení. O chybách, z ktorých je možné sa poučiť alebo ich opakovať. O vzťahoch a ženách, o odchodoch a rozchodoch.  Myslím, že toto EP je takou našou osobnou výpoveďou,“ objasňuje vznik trojpesničkového EP basgitarista Michal Homola. Dopĺňa ho bubeník Jakub Vizner: „Keď sa zobudíš po žúrke a začneš si dávať puzzle dokopy, zistíš, že si porobil kopec primitívnych radikálnych vecí, ale aj napriek tomu si tak blbý, že večer do toho ideš zas.“

 

Na EP sú tri skladby – Ráno, Hľadal som Cesta – ktoré v 247 slovách opisujú 24 hodín. Zaujímavosťou albumu 247 SLOV je aj zrod jeho coveru a bookletu, keď zadanie na jeho vypracovanie dostalo viacero výtvarníkov. Napokon zaujal nápad na krikľavé zátišie, s ktorým prišiel ich bývalý spoluhráč, bubeník a výtvarník študujúci v New Yorku Balazs Sebök. Michalovi sa zdal hnusný, Jakubovi pripomínal babkinu obývačku a podľa gitaristu a speváka Tomáša Hambáleka dokonale odrážal náladu EP. „Kapela Bob Delay je ovplyvnená zafajčeným krčmovým prostredím, kde sa často stretávame/stretávajú (ako kapela). Mám pocit, že kapela zatiaľ nechce byt „pekná“ a drží si image špinavej barovej kapely,  čo je podľa mňa skvelé. Zátišie na obálke,  ktoré som fotil, je prehnane zdobené, čo je opakom hudby Bob Delay a sa vysvetliť ako jemné pohŕdanie zbytočnou prezdobenosťou v dnešnom svete,“  vyjadril sa autor obalu Balasz.

 

Album nahrali v Banskej Bystrici v štúdiu PJ SOUND STUDIO, masteringu sa ujal Fergal Davis, ktorý pracoval aj na albumoch Muse či Sinead O‘ Connor. EP je dostupné na predaj na koncertoch alebo na stiahnutie na stránkach kapely.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *