Bloodywood: Raj Against The Machine

Kto by to bol kedysi povedal, že kapela, ktorá vznikla pred štyrmi rokmi ako metalová paródia na popové pesničky, spraví také významné kroky nielen v hudbe, ale i charitatívnym smerom.

 

Kapela Bloodywood z Indie nikdy nehrala na koncerte a svoje prvé vystúpenia odpremiérovala na turné 2019 Raj Against The Machine. Dokonca sa im podarilo vystúpiť aj na prestížnom Wacken Open Air 2019. Bloodywood sa stali známymi pre ich špecifický zvuk, spájanie pandžábskej hudby a hindského jazyka s metalom a rapom. Tým vytvorili niečo, čo nemá žiadna iná kapela.

Pred vyrazením na turné strávili viac ako 200 hodín na prípravu. Fanúšikovia Bloodywoodu prišli do Zurichu, Belgicka či Čiech, aby videli ich vystúpenie.

Bloodywood sú známi aj pre svoju štedrosť. Výťažok z turné poputoval na záchranu psov a preplatenie sedení pre ich fanúšikov, ktorí bojujú s duševnými chorobami.

Dokument, ktorý ponúkame, ukazuje ich cestu pomedzi politické a osobné dôvody, ktoré sa črtajú počas ich kariéry. Dokument Raj Against The Machine nám ponúka niečo nevídané a nové na metalovej scéne, čo netreba prehliadať. O Bloodywood určite budeme ešte počuť.

Ešte dodáme, že soundtrack pre dokument sa skladá iba z indickej nezávislej hudby počnúc od metalu až po akustické pesničky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *