Blessthefall predstavia v Bratislave nový album už tento piatok

Arizonský metalcoreový kvintet BLESSTHEFALL patrí medzi uznávané mená a predovšetkým v rodnej Amerike ich považujú za hviezdy žánru, ktorý reprezentuje metalovú vetvu ovplyvnenú subžánrom screamo. Na koncerte 15. júna predstavia v bratislavskom klube Randal svoj najnovší album Hard Feelings, ktorý vydali koncom marca. Spolu s nimi sa na bratislavskom koncerte predstavia OUR HOLLOW, OUR HOME z Veľkej Británie.

 

Tohtoročná albumová novinka Hard Feelings je v poradí šiestym počinom kapely Blessthefall a zároveň prvým pod krídlami veľkého vydavateľstva Rise Records. Kapela naštartovala svoju kariéru v roku 2007, kedy vydali debut His Last Walk. Prelom v ich kariére nastal až o dva roky neskôr s albumom Witness. Vtedy si ich surový metalcore a post-hardcore všimli hudobné média na celom svete. Dopomohol im k tomu uznávaný producent Michael Baskette, ktorého neskôr muzikanti vymenili za iného renomovaného producenta – Joyeho Sturgisa.

 

S najnovším albumom Hard Feelings však tiež nenechali nič na náhodu a spojili sa s ďalším známym menom v hudobnej brandži – Howardom Bensonom, ktorý je na poli rocku a metalu veľmi rešpektovaným producentom (pracoval so Sepulturou, Motörhead či My Chemical Romance).

 

Blessthefall dokončili svoj album po troch rokoch nahrávania a obsahuje desať nových kúskov. Mnohých možno prekvapí, keďže je mixom tvrdej hudby, popu i elektroniky. Frontman Beau Bokan sa pre internetový magazín Alterative Press o novom albume vyjadril: „Náš nový album Hard Feelings je vyvrcholením všetkého, čo milujeme. Na albume sme to stále my, naše staré ja, ale zároveň sme na naň prieniesli niečo nové a svieže.“

 

Blessthefall sa na bratislavskom koncerte predstavia v zostave Beau Bokan – spev, Eric Lambert – gitara, Jared Warth – basová gitara, Matt Traynor – bicie a Elliott Gruenberg – gitara. Spolu s nimi vystúpi aj britská melodická metalcoreová kapela Our Hollow, Our Home a predstaví svoj posledný album Hartsick, ktorý vyšiel minulý rok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *