Blaze Bayley už čoskoro v banskobystrickom Tartarose

Meno, ktoré zrejme najviac hovorí skalným fanúšikom Iron Maiden. BLAZE BAYLEY alebo ak chcete občianskym menom Bayley Alexander Cooke. Trochu desivo pôsobiaci bývalý spevák Železného Dievčatka už 27. apríla so svojou terajšou kapelou – nie však s Wolfsbane, ale so svojím sólo projektom – zavíta do banskobystrického Tartarosu.

 

Na Slovensku sa táto zostava pod Cookeho vedením neobjaví po prvýkrát. Niekoľko koncertov tu odohrali napríklad v roku 2012. Naposledy sa zastavili u nás na koncert v roku 2014, konkrétne v Košiciach. Fanúšikovskú základňu teda rozhodne vybudovanú majú. A je vám určite jasné prečo. Takýto pojem ani nepotrebuje rozsiahly komentár, prezentuje sa sám.

V rámci sólovej kariéry Cooke často spolupracuje s mnohými inými hudobníkmi, čo všetkému dodáva na kvalite. Toto stíha popri účinkovaní vo Wolfsbane, ktorí sa znovu dali dohromady v roku 2007 po trinástich rokoch odlúčenia, pričom v roku 1994, kedy došlo k začiatku odmlky, sa Cooke dočasne postavil za mikrofón Iron Maiden, ktorý v tom čase odložil bokom Bruce Dickinson. Dickinson sa vtedy chcel sústrediť na sólo kariéru, čo bolo dôvodom, prečo opustil kapelu. A tak dostal priestor Bayley, ktorého vzali, pretože ho už poznali vďaka tomu, že s Wolfsbane v roku 1990 robili predskokana Iron Maiden.

 

Po nie zrovna dobrovoľnom odchode z Iron Maiden sa vrátil k Wolfsbane a v roku 2011 rozbehol sólo kariéru, v rámci ktorej si ho v podstate môžete vychutnať aj v Banskej Bystrici. Určite predvedú i skladby z nového albumu Infinite Entaglement, keďže toto bude jeden z koncertov v rámci Infinite Entaglement World Tour 2016.

Je treba podotknúť, že nielen hlavný program večera bude budúcu stredu v Tartarose výborný. Najskôr vás poriadne predpripravia stále viacpopulárni SHARZALL, ktorí sa ani náhodou nechystajú nikoho šetriť ani teraz, ani budúci mesiac v Melodke na ďalšej akcii, kde sa objavia. Nemilosrdne vás obostrú svojím temným deathrockovým prídelom a rozhýbu vám svaly a kosti aj v prípade, že nepatríte medzi tých, čo sa chodia naťahovať do telocvične. Niet lepšieho cvičenia ako headbang či poriadne skákanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *