Blackmetalové turné štyroch kapiel obsahuje aj Banskú Bystricu

Po prvýkrát na Slovensku, a jediný koncert sa uskutoční v Banskej Bystrici v RC Tartaros 27. januára. Blackmetalové undergroundové zoskupenie z Californie Black Twilight Circle, ktoré sa inšpirovalo kultovým francúzskym LLN, prinesie svoje 4 kapely na európsku pôdu – ARIZMENDA, VOLAHN, DOLORVOTRE, BLUE HUMMINGBIRD ON THE LEFT.

 

Na túto udalosť sa čakalo dlho a jednoznačným ťahákom tejto akcie bude Volahn bok po boku s Arizmendou. Chaos, uctievanie smrti, depresia sú textovým vyjadrením oboch surových blackmetalových projektov. Volahn sa však z veľkej časti venuje aj aztéckej mytológii a mysticizmu. Práve týmito témami sa halí celé turné Kalifornčanov s mexickými koreňmi. Špecifický zvuk BTC ocenia predovšetkým blackmetaloví nadšenci a fajnšmekri. Nečakajte žiadne medové plastické nahrávky od nuclearplastových kapiel.

 

Okrem týchto dvoch projektov sa naživo predstavia aj Dolorvotre – poriadne špinavý okultný black metal  a BHL – zhudobnené posolstvo samotného aztéckeho boha Huitzilopochtl. Ako support sa na slovenskej časti predstaví domáca zostava PORENUT, ktorí nedávno vydali nové EP.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *