Black metal Dismalimerence s debutom Tome: 1

Black metalová kapela DISMALIMERENCE zo Chicaga vydala svoj debutový dlhotrvajúci album Tome: 1, ktorý je k dispozícii vďaka Transcending Records na vinyle (čierna a zlatá edícia), na CD a v digitálnych formátoch.

Album bol kritikmi veľmi dobre prijatý a smerom ku kapele prichádzajú len pozitívne hodnotenia. „Tento album ich definitívne zaradí k novej vlne skvelého amerického black metalu,“ ozýva sa z úst kritikov.

Album je divoký, zúrivý a veľmi melodický, trochu provokatívny. Je to chladný a nič neodpúšťajúci black metal so svojimi pohyblivými hĺbkami a prekvapivo rozmanitými výškami. Ide o skvelú ukážku atmosférickej temnoty.

DISMALIMERENCE v sebe spája chladné vyčínanie typické pre Woods of Desolation a teplejšie prístupy umelcov ako napríklad Panopticon. História kapely sa píše od roku 2011 a rozhodne treba spomenúť frontmana a gitaristu Elijaha Cirricione, ktorý je v kapele veľmi výraznou postavou.

Elijah začal pracovať na albume práve v čase, keď sám prechádzal veľmi zložitým emočným životným obdobím. Aj keď začiatky neboli jednoduché, k dokončeniu albumu prispeli všetci členovia, ktorí sa ku kapele pridali v roku 2018 – gitarista Matt Mifflin, basák Craig Hamburger a bubeník Joey Casillas. V domovskom meste Chigacu je kapela veľmi populárna aj vďaka hraniu po boku kapiel ako SepticFlesh, Ensiferum alebo Saor.

Black metal Dismalimerence s debutom Tome: 1
Black metal Dismalimerence s debutom Tome: 1

Tracklist:

  1. Crimson Glow
  2. Sequestered Hearts
  3. My Only Love
  4. Orchid’s Reverie
  5. Pragma
  6. Negligence Of The Forgotten
  7. Vale Amor
  8. Destined For Solitude

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *