Billy Gibbons nezaháľa ani na sólovej dráhe

Ešte tento rok by sme sa mali dočkať novej sólovej dosky jedného z najvýraznejších rockových gitaristov. Člen kapely ZZ TOP Billy Gibbons sa chystá vydať kolekciu svojich originálnych skladieb a klasických cover verzií pod názvom The Big Bad Blues. Toto dielo by malo prísť na pulty už 21. septembra pod štítkom vydavateľstva Snakefarm Records.

 

Doska, ktorá bude nástupcom albumu Perfectamundo z roku 2015, bola koprodukovaná samotným Billym a Joeim Hardym. Dielo bolo nahrávané v houstonskom Foam Box Recordings. A ako už býva dobrým zvykom pred vydaním dosky, tak aj Gibbons nezaháľal a už stihol zverejniť lyric video k prvému singlu – cover verzii skladby Rollin‘ And Tumblin‘ od Muddy Waters.

 

„Úspešne sme sa prebrodili nezmapovanými vodami albumu Perfectamundo s kubánskou príchuťou a ukončili sme svoju cestu. Návrt k bluesu je prirodzený. Je to niečo, čo si naši fanúšikovia môžu užívať s uspokojením z tradičného hudobného zážitku a pri čom môžu cítiť bohatstvo flexibility umenia,“ okomentoval svoju novinku Gibbons.

 

Na albume nájdete dokopy jedenásť skladieb, kde gitaru a spev zabral Gibbons a spoločnosť mu robia Hardy na base, Matt Sorum a Greg Morrow na bicích, Mike Flanigin na klávesoch a James Harmon na nahrávku prispel fúkacou harmonikou. Kto z nich bude ale sprevádzať Billyho na očakávanom turné na podporu albumu sa ešte uvidí.


Použité zdroje:
loudersound.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *