Billie Joe zbrojí proti Trumpovým podporovateľom

S tým, ako dopadli posledné prezidentské voľby za Veľkou mlákou, nie je nespokojných len množstvo ľudí vo svete, ale aj samotných Američanov. Tam sa síce ponúka otázka, prečo teda vôbec taký človek skončil v Bielom dome. Nie sme tu však od toho, aby sme súdili niečo takéto. Lenže môžeme si povedať, kto je s touto voľbou nespokojný tiež a dal to jasne najavo. Je to Billie Joe Armstrong z GREEN DAY. Populárny punkrockový spevák začal zbrojiť proti fanúšikovi svojej kapely, ktorý sa ukázal ako Donaldov podporovateľ.

 

Billie nie je ani prvý, ani posledný z našej hudobnej sféry, komu sa Trump ako prezident nepozdáva. Pravda, nie každý z nich to vyjadruje tak veľkohubo ako napríklad Corey Taylor. Ale už si asi môžu s Billiem podať ruku, ak teda by Corey rovno nemal pred Billiem sňať z hlavy klobúk, keďže frontman Green Day to všetko zobral z úplne iného konca. Taylor iba vyjadruje svoj názor, nikomu ho nevnucuje, zatiaľ čo Billie rovno vyhlásil vojnu fanúšikovi GD, keď na nich slovne zaútočil s výzvou, aby prestal počúvať jeho nahrávky, pokiaľ bude podporovať Donalda.

 

Ale ako celá story vznikla? Stalo sa to, keď Billie Joe uverejnil na svojom Instagrame fotografiu tweetu amerického prezidenta, v ktorom sa Trump chválil, že má väčšie a silnejšie jadrové tlačítko než vodca Severnej Kórey Kim Jong Un. Armstrong to okomentoval slovami: ,,Toto nie je vtipné. Náš prezident sa správa ako šialenec, opitý mocou sa vyhráža smrťou nevinných hladujúcich ľudí prostredníctvom jadrovej vojny. Musí byť uplatnený dvadsiaty piaty dodatok. Tento človek je chorý a v oválnej pracovni nemá čo hľadať. Je mi jedno, či ste liberál alebo konzervatívec, toto musí prestať.“

 

Na tento racionálny a logický preslov zareagoval jeden z jeho fanúšikov, ale očividne aj Trumpov zástanca obhajobou, že ľudia majú právo podporovať Trumpa. No iba prilial oheň do Billieho hnevu a ten ho poriadne zvozil. Neváhal dať mu poriadne korenistú odpoveď: ,,Tak potom sa poj**, ty sprostý kus hovna. Ak takto vnímaš aj masovú deštrukciu a vraždy, tak choď do riti. Drž sa ďalej od môjho Instagramu a nevracaj sa. Nepočúvaj moje sku***né nahrávky. Nemám problém povedať takým ignorantským debilom, ako si ty, aby išli do pekla. Toto platí aj pre ostatných sprostých debilov, ktorí si myslia, že moje správanie by sa malo znormalizovať. Vypadnite!“

 

Človek, čo sa opovážil zastať Trumpa pred Billiem, musel mať poriadnu odvahu, keďže Armstrong svoj nesúhlas s voľbou amerického národa prejavoval hneď od začiatku. Otvorene kritizoval fakt, že sa podnikateľský magnát dostal na čelo vedenia Spojených štátov. Počas vystúpenia na American Music Awards v roku 2016, keď Green Day hrali skladbu Bang Bang z najnovšieho albumu Revolution Radio, zrazu Billie prešiel do skandovania slov ,,Žiadny Trump, žiadny KKK (skratka Ku Klux Klan), žiadne fašistické USA – No Trump, No KKK, No fascist USA,“ pričom heslo, ktoré skandoval, je variáciou refrénu zo skladby Born To Die z roku 1982 od punkovej kapely Millions Of Dead Cops známejšej pod skratkou MDC.


Použité zdroje:
teamrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *