Beyond The Black valcujú rebríčky s novým albumom

Nedajte sa zmiasť mladučkým výzorom členov kapely BEYOND THE BLACK. Za svojím cieľom idú zanietene a s takou dávkou energie, aká už viacerým z ich žánrových kolegov akosi ubúda. Začiatkom februára vydali už druhý štúdiový album s názvom Lost In Forever, a to iba rok po tom, čo uzrela svetlo sveta ich prvotina Songs Of Love And Death. Z Nemecka sa tak do sveta metalu začína čoraz viac ozývať hlas talentovanej dvadsaťročnej speváčky Jennifer Haben. Čo sme o nich zistili? 

Skupina sa dala dohromady len nedávno v roku 2014 v nemeckom Mannheime. Speváčka a skladateľka Jennifer sa cez frontmana kapely Kissin‘ Dynamite Hannesa zoznámila s gitaristami Nilsom Lesserom a Christopherom Hummelsom, klávesákom Michaelom Hauserom, basgitaristom Erwinom Schmidtom a bubeníkom Tobiasom Dererom, čím boli položené základy dnešného mena Beyond The Black. Zostava pri nahrávaní svojej prvotiny spolupracovala s hviezdnym producentom Saschom Paethom, ktorý sa podieľal na produkcii albumov takých kapiel ako Epica, Rhapsody, Edguy, Kamelot či Avantasia.

 

Iba rok po založení tak vyšiel skupine pod hlavičkou Airforce1 Records pilotný album Songs Of Love And Death, ktorý magazín Metal Hammer označil za najlepší debut roka. Speváčka Jennifer sa naň dokonca odvážila nahrať aj cover legendárnej piesne od Motörhead – Love Me Forever. V symfonickom metale tak pre mužské oko pribudla ďalšia pekná tvárička s rock-popovým hlasom. Ak ste už videli videoklip k singlu In the Shadows, možno vás zaujímajú filmové ukážky, ktoré v ňom boli použité. Táto skladba sa nachádza aj na soundtracku k nemeckému filmu Northman – A Viking Saga, v ktorom si jedného z Vikingov zahral napríklad aj frontman Amon Amarth Johan Hegg. 

Už v roku 2014 ich „pokrstil“ nemecký festival WACKEN, kde si zahrali ako predskokani kapiel Saxon a Hell. Málokedy by ste ich však zazreli koncertovať mimo Nemecka. Na WACKEN sa vrátili aj v roku 2015, pričom predskokanov už stihli robiť aj na nemeckých koncertoch Within Temptation. Aktuálne sprevádzajú na turné Scorpions. Na konte už majú aj nejaké tie spolupráce. Na predchádzajúcom albume si chytľavú baladu Pearl In A World Of Dirt s Jennifer zaspieval už spomínaný Hannes Braun z Kissin‘ Dynamite. V niektorých skladbách staršej dosky môžete začuť aj hlasy bývalého hudobníka After Forever Sandera Gomannsa, ale aj s Avantasiou spojeného Olivera Hartmanna. Tento rok si pre fanúšikov na novom albume Lost In Forever pripravili duet s Rickom Altzim z Masterplan.

 

V porovnaní so svojím predchodcom je nová nahrávka ešte bombastickejšia, drsnejšia, no zároveň melodickejšia a melancholickejšia. Beyond The Black sa však stále držia komerčnejšieho zvuku, čo sa v metalových vodách nemusí všetkým pozdávať. Jedno je však isté. S takým nasadením, aké ukázali za dva roky svojej existencie, bude táto mladučká zostava z Nemecka pomaly, ale isto šliapať na päty ostatným symfonicko-metalovým zoskupeniam na scéne. Svedčí o tom aj fakt, že v rodnej krajine sa nový album už krátko po vydaní ocitol v TOP 5 hlavného hudobného rebríčka. Pozrite si ich nový videoklip k prvému singlu z rovnomenného albumu Lost In Forever a presvedčte sa sami. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *