BETH HART v Piešťanoch

Poslednú aprílovú nedeľu (26.4.) sa prvýkrát na Slovensku objaví zaujímavý hudobný zjav, bluesrockovo-soulovo-jazzová speváčka BETH HART. Koncert tejto kandidátky na cenu Grammy prináša známy klub Blue Note. Pri očakávanom záujme o vystúpenie tejto umelkyne ho usporiadateľ prezieravo zaradil do programu piešťanského Domu umenia, i keď v priestoroch Blue Note by to mohol byť veľmi zaujímavý a intímny zážitok.

BETH HART je rodáčkou z Los Angeles. Je nielen famóznou speváčkou, skladateľkou a textárkou, ale aj multiinštrumentalistkou. Počas vystúpení sa často sprevádza na klavíri, ale ovláda aj hru na gitaru, basgitaru a perkusie. V jej nezameniteľnom hlase je cítiť, že vie, o čom spieva. Podobne ako u starých bluesmanov, jej prednes je uveriteľný. To, čo má odžité (problémy s alkoholom a drogami, poruchy príjmu potravy, otec vo väzení, úmrtie sestry na AIDS či diagnóza bipolárnej poruchy) prenáša nielen do svojich, ale aj do prevzatých piesní. Na svojom konte má šesť sólových štúdiových albumov, siedmy v poradí, s názvom „Better Than Home“, by mal uzrieť svetlo sveta v deň oficiálneho vydania, 13. apríla. 

Veľký úspech zaznamenala dvomi albumami, ktoré nahrala s vynikajúcim gitaristom Joe Bonamassom. Za druhý z nich, „Seesaw“, boli nominovaní na cenu Grammy v kategórii „Najlepší bluesový album“. Oba spoločné albumy sú poskladané z cover verzií piesní známych bluesových a soulových interpretov (Ray Charles, Tom Waits, Billie Holiday, Etta James, Aretha Franklin, Buddy Miles, Al Green, Louis Armstrong, Ike & Tina). Podľa správ, ktoré sa v posledných dňoch postupne objavujú, BETH a Joe Bonamassa chystajú na rok 2016 nový spoločný album.

BETH HART v Piešťanoch

Pre nás, rockerov, je zaujímavá spolupráca so SLASH-om v piesni „Mother Maria“. Ďalšími hviezdami, s ktorými spolupracovala, sú Jeff Beck a Buddy Guy.

Vstupenky na prvý, jediný a jedinečný koncert BETH HART v Dome umenia v Piešťanoch kúpite v sieti Ticketportal, alebo na www.ticketportal.sk

https://youtube.com/watch?v=S2OXaNSj_e4

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *