Benefičný festival Punkáči deťom sa sťahuje k Trenčínu

Viac ako štyri desiatky hudobných skupín vystúpia na akcii Punkáči deťom. Benefičný festival sa bude konať v Opatovciach pri Trenčíne prvý septembrový týždeň a výťažok z neho poputuje nadácii Pomoc deťom v ohrození.

 

Šiesty ročník festivalu sa po štyroch rokoch sťahuje z Piešťan do areálu rybníkov v Opatovciach pri Trenčíne. Prvé štyri septembrové dni tu vystúpi takmer päťdesiat skupín. „Zmena je život. Opatovce nám vyšli v ústrety. Areál rybníkov je na hudobný festival ako stvorený,“ hovorí organizátor Andrej Siget a ďalej pokračuje: „Výťažok festivalu Punkáči deťom podporí nadáciu Pomoc deťom v ohrození. Robia záslužnú činnosť a práve preto som rád, že účinkujúci vystúpia iba za cestovné náklady a bez nároku na honorár.“

 

Predstavia sa kapely ako KARPINA, KONFLIKT, ROZPOR, ČAD, HOSPITAL BUKRA, NAČO NÁZOV, SITŇAN či PUNK FLOID. To je však len pár zástupcov slovenskej scény, na festivale sa predstavia aj gostia z Česka, rakúska a Kanady. „Šiesty ročník ponúka to najlepšie z domácej a českej punkovej scény. Tešia nás aj účinkujúci zo zahraničia,“ hovorí organizátor. Podľa jeho slov môže festival Punkáči deťom patriť k jednému z vrcholov slovenského festivalového leta.

 

Diváci budú môcť okrem priestoru na stanovanie a parkovanie využiť aj kyvadlovú dopravu zo železničnej stanice v Trenčíne do areálu festivalu a naspäť. Vstupenky sú dostupné v sieti Inventon alebo na webe festivalu.

Benefičný festival Punkáči deťom sa sťahuje k Trenčínu

Použité zdroje:
Andrej Siget

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *