Benefičný festival Považská Rockuje aj tento rok

Nie je nijakou zvláštnosťou, že rocková hudba dokáže spojiť ľudí s dobrou myšlienkou. Rockeri v Považskej Bystrici dávajú svoju dobročinnosť najavo pravidelne už od roku 2012 na benefičnom festivale Považská Rockuje (Rockeri deťom). Táto akcia vznikla v spolupráci s občianskym združením Budík (ktoré takisto v meste uskutočňuje podobnú udalosť s názvom Budík) a jej cieľom je zbieranie finančných prostriedkov či už pre detské oddelenie miestnej nemocnice, alebo pre konkrétne deti s ťažkým zdravotným postihnutím.

 

Okrem toho, že má festival hlavne charitatívny účel, je dôležité upozorniť aj na to, že vďaka podpore samotného mesta aktívne prispieva k obohateniu regionálnych kultúrnych podujatí. Za zmienku určite stojí aj fakt, že všetci, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľajú na organizácii tejto peknej akcie tak robia čisto z dobrej vôle a nezískavajú žiadnu finančnú odmenu. 

Z akcie, na ktorej pôvodne vystupovali najmä miestne kapely, postupne vznikala pestrejšia zmeska, pričom na predchádzajúcich ročníkoch v meste organizátori privítali aj zahraničné kapely (Seven–ČR či Temperance–IT). Tento rok sa v programe objaví 6 mien. Z domácich interpretov zabaví návštevníkov indie rocková zostava ELECTIONS IN THE DEAFTOWN, hard rock revivalová QUO MACHINE a takisto slovenská verzia americkej nu metalovej ikony KORN. V rámci širokej rozmanitosti rockovej hudby sa predstavia aj crossover experimentálni NASIBIR, ale aj košický revival legendy AC DC. Headlinerom večera bude známa žilinská poprocková skupina AYA. Súčasťou koncertov sú aj rôzne sprievodné súťaže či tombola, detské atrakcie, občerstvenie a, samozrejme, aj pivo.

 

Ak teda v sobotu 4. júna budete premýšľať nad tým, čo s načatým popoludním, príďte sa po 16. hodine pozrieť na rockový program v mestskej centrálnej zóne pri fontáne v Považskej Bystrici. Pre viac informácii odporúčame sledovať Facebook samotnej akcie.

Benefičný festival Považská Rockuje aj tento rok

Použité zdroje:
Foto: FB festivalu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *