Behemoth zahalí temnotou MoR Café v Zlíne

Už o týždeň sa môžu fanúšikovia black/death metalu tešiť na obdivovanú i zatracovanú poľskú kapelu Behemoth, ktorá sa v rámci druhej časti európskeho turné The Satanist Tour 2015 zastaví 24. apríla aj v Zlíne a odohrá svoj jediný koncert v Českej republike. Tento koncert zároveň bude aj predposledným koncertom tohto turné, ktoré začalo 10. apríla.

Štvorčlenná formácia Behemoth pôsobí na scéne už od roku 1991 a svoj názov si zvolili podľa biblickej príšery ilustrujúcej diabla. V auguste 2010 bola spevákovi Nergalovi diagnostikovaná leukémia, z ktorej sa úspešne vyliečil. Album The Satanist bol prvým počinom po Nergalovom zotavení z choroby a turné je zamerané práve na oboznámenie sa s týmto aktuálnym, v poradí desiatym albumom, ktorý vyšiel minulý rok.

Nergal, Orion, Seth a Inferno odohrajú v rámci tour 15 koncertov v 10-tich európskych krajinách. A čo k turné vraví spevák a gitarista Adam Nergal Darski?

Už sa nemôžeme dočkať našej parusie – druhého príchodu k brehom Európy na jar roku 2015! Pre túto návštevu sme spojili sily s nadšenou extrémne metalovou kapelou BÖLZER. Naša dvojtýždenná výprava zahrnie krajiny a miesta, kam sme sa nedostali v priebehu prvej časti nášho turné. Očakávajte iba to najlepšie! Nikdy sme na tom neboli lepšie a to aj opäť dokážeme!“

Behemoth zahalí temnotou MoR Café v Zlíne

Kapelu Behemoth na turné sprevádzajú dve kapely – už vyššie spomenutí black/death metaloví Bölzer zo Švajčiarska a poľskí black metalisti Thaw.

Vstupenky je možné objednať na web stránkach Masters of Rock, či zakúpiť v klasickom predpredaji na Ticketportali za cenu 650 Kč / 24,40 Eur.

Line-up:

Behemoth (Poľsko): http://behemoth.pl

Bölzer (Švajčiarsko): https://www.facebook.com/pages/BÖLZER/108657105834227

Thaw (Poľsko): https://www.facebook.com/THAWnoise

Behemoth zahalí temnotou MoR Café v Zlíne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *