Behemoth teší fanúšikov množstvom noviniek

Fanúšikovia poľskej blackened deathmetalovej formácie BEHEMOTH sa konečne dočkali. Prešli štyri roky, odkedy vyšla doska The Satanist a Nergal spolu so svojimi kumpánmi potvrdili práce na novej doske už v novembri minulého roka. Avšak teraz konečne máme hmatateľné dôkazy, že sa to skutočne deje. Jedna z najkontroverznejších poľských kapiel svojich fanúšikov dlho napínala, no nakoniec ich zavalila toľkými informáciami, že nevedno, z čoho sa tešiť skôr.

 

Prednedávnom Behemoth vypustili prvú ochutnávku ich pripravovanej dosky v podobe videoklipu ku skladbe God = Dog. Fanúšikovia si dokonca môžu objednať tento singel na limitovanom očíslovanom 7’’ vinyle. Táto skladba ale hneď vzbudila vlnu reakcií z „konkurenčného tábora“ a na internete sa bleskurýchle objavili dve videá, v ktorých kresťania rozoberajú túto pieseň. V prvom z nich sa venujú iba videoklipu, pretože neboli schopní zachytiť text. I tak ale samotné video prešpikovali do detailu počas štyridsiatich piatich minút. Na druhý deň zverejnili video, kde sa venujú textu skladby. Toto video má už takmer hodinu.

 

A čo na to Nergal? Treba povedať, že sa zachoval ako jeden uvedomelý a inteligentný umelec. Na video upozornil zdieľaním na svojich sociálnych profiloch, pričom na instagrame napísal: „No… Komentár – Nevadilo by mi, keby sa moje deti stretávali s Nergalom. Radšej než s ktorýmkoľvek kňazom. – ma síce dostal, ale teraz seriózne. Cením si, ako títo dvaja pieseň zanalyzovali. Ako hlboko sa do nej ponorili, aby sa pokúsili pochopiť, čo som ňou myslel. Pravdepodobne venovali tomu, čo hovorím, viac pozornosti než niektorí naši fanúšikovia, ktorí všetko spracovali bez odozvy. Napokon, povedal som to už dávnejšie: Neútočím na inteligentných ľudí… Spájam sa so všetkými inteligentnými ľuďmi bez ohľadu na ich politické a náboženské presvedčenie, sexuálne preferencie, farbu kože, a tak ďalej. Nikdy som z týchto vecí nerobil vykonštruované prekážky len preto, že niekto má iný pohľad na život. Mať okolo seba takýchto ľudí vám v skutočnosti pomôže naučiť sa niečo o sebe a pochopiť lepšie svet naokolo. Kľúčovým slovom na relatívne šťastný život je rovnováha, priatelia. A to znamená dokázať spolunažívať s inými druhmi. Amen.“

Behemoth teší fanúšikov množstvom noviniek
Behemoth teší fanúšikov množstvom noviniek

Spomínaná dvojica, ktorá už aj v minulosti reagovala na tvorbu poľskej kapely, opäť prejavila záujem o rozhovor s Nergalom. Fanúšikovia ho v komentároch nabádajú, aby túto výzvu prijal. Uvidíme, či z toho niečo bude. Určite by to bolo zaujímavé. Ale nazad k novinkám. V predpredaji je okrem singlu už dokonca aj niekoľko verzií nového albumu, ktorý dostal názov I Loved You At Your Darkest. Novinka, ktorá bude obsahovať dvanásť skladieb, vychádza 5. októbra 2018 pod štítkom Nuclear Blast. Kapela, samozrejme, zverejnila aj artwork zdobiaci pripravovanú dosku.

 

„The Satanist bol nahraný pred štyrmi rokmi. Žili sme svoje životy, prechádzali sme rôznymi obdobiami a opäť sme sa o kúsok zmenili. Takže je to iná hudba – je to iné úsilie. To, čo sme zachytili tento raz, je azda organickejší zvuk, ale zároveň stále veľmi markantný a agresívny. Bude to iná nahrávka s iným prístupom. Nechcem o nej veľa hovoriť. Ale celá štruktúra albumu, spôsob, akým je vystavaný, je jedinečný a je to niečo, čo sme nikdy predtým nerobili,“ prezradil Nergal.

 

Od októbra vyrazí Behemoth spolu s kapelami AT THE GATES a WOLVES IN THE THRONE ROOM na turné po Severnej Amerike. Ale na prázdno neobíde ani Európa. Počkať si ale budeme musieť až do začiatku budúceho roka. Európska šnúra rovnakej trojice kapiel začne 10. januára vo Frankfurte. V prvej várke zverejnených koncertov sa k nám najbližšie mala Ecclesia Diabolica Evropa 2019 zastaviť 13. januára vo Viedni. S odstupom času však nedávno kapela Behemoth potvrdila na pripravovanej šnúre ďalšie štyri koncerty, medzi ktorými je aj Praha, kde sa trojica kapiel objaví o deň skôr než vo Viedni, 12. januára. Nergal pozýva všetkých fanúšikov na pripravované koncerty a sľubuje nezabudnuteľný zážitok: „S najväčšou radosťou oznamujeme náš triumfálny návrat na vaše brehy s novou hudbou, novou produkciou a novou silou.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *