Behemoth chystá pred Vianocami doma v Poľsku špeciálnu šou

Poľská dvojhlavá orlica nezaspáva na vavrínoch ani napriek narastajúcemu úspechu Nergalovej druhej kapely Me And That Man. Nesvedčia o tom iba prebiehajúce koncerty, ale aj Nergalové slová, že práve zbiera inšpiráciu na novú dosku BEHEMOTHU. Navyše kapela zverejnila dátum konania špeciálnej šou, ktorá sa uskutoční 15. decembra pri príležitosti slávenia Saturnálií.

 

Saturnálie boli pohanským sviatkom starovekého Ríma, ktorý pripadal na deň v polke decembra (najčastejšie sa uvádza 17. december) a niekedy tieto oslavy vlády boha Saturna trvali až do konca tohto mesiaca. Ľudia, vrátane otrokov, počas týchto osláv nepracovali, konali sa veľké hostiny a navyše sa ľudia zvykli medzi sebou obdarúvať. Bola to teda v podstate obdoba dnešných Vianoc. Niektoré zdroje dokonca tvrdia, že práve Saturnálie sa premenovali na Vianoce a ich slávenie sa posunulo na 25. december po tom, ako začal vládnuť cisár Konštantín a povolil kresťanstvo ako oficiálne náboženstvo vo svojej ríši.

 

Celá akcia, ktorá dostala názov Merry Christless 2017, sa bude konať vo varšavskom klube Progresja. Okrem kapely Behemoth vystúpia aj iné, veľmi talentované kapely hrajúce podobný žáner. O ktoré zoskupenia ide, sa vraj dozvieme onedlho. Celá správa o pripravovanej akcii je zakončená slovami: „Zostaňte trpezliví a pripravte sa na veľké prekvapenie!“ Tak sa teda zatiaľ riaďme týmto odporúčaním. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *