Battle Born prinášajú power metal z Veľkej Británie

Britská power metalová scéna je možno malá, ale fanúšikovia sú jej verne oddaní – a majú na to dobrý dôvod. Power Quest, Control the Storm, Dakesis, Pythia – to je len zopár mien, ktoré zastupujú britskú scénu power metalu a ak ste priaznivcom tohto štýlu aj vy, máme pre Vás dobrú správu. Ďalšou kapelou, ktorá ašpiruje na kráľa britského power metalu, sú Battle Born, ktorí len nedávno vydali nové EPčko.

Kapela je pomerne drzá vo svojich plánoch – produkuje euforické hymny, ktorým nedochádza energia a nútia Vás opakovane stláčať tlačidlo „prehrať znovu“. EPčko s názvom Battle Born ponúka len päť skladieb, ale každá z nich je iná a každá z nich prináša svoju vlastnú príchuť a identitu. Kvintet dáva do dvojej tvorby úplne všetko, napríklad teatrálne vokály Jacka Reynoldsa sú úchvatné a podmanivé – či už vo falzetoch, heavy metalovom vreskote, alebo v prekrásnych baladách.

Ich hudba je rozhodne priklonená k európskej strane power metalového spektra – v hudbe Battle Born cítiť vplyvy z Fínska, Švédska, Nemecka a, samozrejme, ich domácej krajiny. Prvé dve skladby z EPčka – „Battle Born“ a „Bring the Metal Back“ – sú plné dunivých gitách, ktoré dokonalo dopĺňajú klávesy a obe oznamujú celému svetu, že sa zrodili noví hrdinovia. Pecka “Man of War” by pokojne mohla vzniknúť v 80. rokoch a existovať po boku napríklad Judas Priest. „For Our Home“ je predzvesťou veľkolepého finále v podobe “Sovngarde Awaits”, ktorá končí na filmovú nôtu.

Battle Born poskytli britskému power metalu dokonalú službu a rozhodne obohatili hudobnú scénu ako takú. Je len otázkou času, kým sa kapela ukáže v ešte lepšom svetle, silnejšia a odhodlanejšia prekonávať ďalšie a ďalšie prekážky.

Battle Born prinášajú power metal z Veľkej Británie
Battle Born prinášajú power metal z Veľkej Británie

Battle Born tvoria:
Jack Reynolds – vokály
Will Kerr – gitara, klávesy
Tom O’Dell – gitara, vokály (v skladbe číslo 4)
Chris Beattie – basa
Charles Lamacraft-Perrett – bicie

Ethan Bishop – extra gitara (v skladbe číslo 3 a 4)

Tracklist:

  1. Battle Born
  2. Bring the Metal Back
  3. Man of War
  4. For Our Home
  5. Sovngarde Awaits

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *