Battle Beast sa predstavia spolu s Powerwolf

Je potvrdená kompletná zostava februárového koncertu POWERWOLF. Octopus promotion ešte na sklonku minulého roku oznámili, že spolu s nimi vystúpia fínske beštie BATTLE BEAST v súčastnej formácii Eero Sipilä, Janne Björkroth, Pyry Vikki, Juuso Soinio a zostavu uzatvára ich atraktívna speváčka Noora Louhimo. Tento rok skončil u nich gitarista Anton Kabanen, takže budu máť o jedného člena menej.

 

Helsinská skupina hrá heavy/power metal, od svojho vzniku v roku 2005 nahrali tri štúdiové albumy. Posledný Unholy Savior vydali v roku 2015. Beštiám sa na Slovensku zrejme páči, nakoľko v Bratislave sa ukázali aj v novembri minulého roka na vlastnom koncerte a ďalší ich čaká opäť v auguste. Teraz si ich budeme môcť užiť spolu s kapelou Powerwolf, hneď o dôvod viac prísť skôr, nielen na headlinera. 

 

Ako sa vyjadril Matthew Greywolf  k ich spoločnému koncertu: „Sme šťastní, že sme zostavili tento pozruhodný lineup, ktorý je rozdielny aj homogénny zároveň. Tešíme sa vyraziť na cesty s našimi šialenými priateľmi z Battle Beast, s ktorými sme boli na turné v roku 2013. Nepremeškajte toto turné, bude to šupa!“

 

Trojicu vystupujúcich uzatvárajú rakúsko-taliansko-nemeckí SERENITY. Hrajú symfonický metal, oficiálne majú štyroch členov, no v ich skladbách počuť aj klávesy a ženské vokály, takže som zvedavý na ich vystúpenie. Vidíme sa 8. februára v MMC.

Battle Beast sa predstavia spolu s Powerwolf

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *