BATFEST Tristanarium – Piano klub Trenčín

Ak ešte nemáte program na piatkový večer 6. marca, a máte chuť na kvalitnú metalovú show, určite nevynechajte koncert štyroch skvelých kapiel v trenčianskom klube Piano.

Prvou kapelou, ktorá sa teší na vašu účasť, je domáca black-death metalová legenda Depresy. Všeobecne sú Depresy považovaní za špičku slovenskej undergroundovej hudby v oblasti death metalu a sú známi nielen doma, ale i vo svete. Skupina absolvovala niekoľko turné (napr.  so skupinami Vader, Night In Gales, Immured, Krabathor, Root, Consolation…) a zúčastnili sa aj všetkých dôležitých festivalov v Česku a na Slovensku (Brutal Assault, Nuclear Storm, Festering Blood…). Na metalovej scéne pôsobia už viac ako dvadsať rokov.

Ďalšou kapelou, ktorá vystúpi na „festivale netopierov“, bude nemenej známa Tristania. Zahrala si po boku legendárnych Scorpions , vystúpila na prestížnych festivaloch Masters of Rock, Topfest, bola pozvaná ako „warm up“ koncertu basgitaristu a speváka skupiny Nightwish Marca Hietalu so svojou kapelou Tarot. Tristana tiež odohrala úspešné turné Legendary Voices of Iron Maiden s bývalými členmi tejto legendy Paulom Diannom a Blazom Bayleym, absolvovala turné s českou kapelou Arakain a vystúpila ako predskokan skupín Lordi a Xandria. Koncom marca vyjde ich tretí štúdiový album s názvom Virtual Crime.

O pravú gothic-rockovú atmosféru sa postará česká kapela Carpatia Castle z Mostu. Kapela v plnohodnotnej zostave koncertuje od roku 2012 a ich vystúpenia pripomínajú tajomnú divadelnú show umocnenú nádhernými kostýmami speváčky. V roku 2013 vydali úspešné CD s názvom Laudanum a v júni tento rok predstavia hradní páni z Karpát svoje hudobné počiny na jednom z najväčších gotických festivalov v Európe – Castle Party v poľskom Bolkowe.

oslednou kapelou, ktorá nám v tento večer určite bude mať čo ponúknuť, je mladá sedemčlenná atmospheric-metalová kapela April Weeps z Dunajskej Stredy, ktorá funguje na scéne v aktuálnej zostave piaty rok. V roku 2013 vydali svoj debutový album s názvom Outer Calm, Pain Within, ktorý zožal všeobecne pozitívne recenzie. Momentálne April Weeps pracujú na druhom albume a v marci vystúpia ako support švédskej kapely In Mourning v Krakowe.  

Tak čo, podporíte túto akciu a budete 6. marca v trenčianskom Piano klube? Rocker.sk tam bude a určite si večer riadne užijeme.
Lístky nájdete v sieti predpredaj.sk a na každej pobočke Slovak Telekomu.
Link na FB udalosť : https://www.facebook.com/events/1546469722295154

Line-up:
http://bandzone.cz/depresy
http://www.tristana.sk
http://www.carpatiacastle.cz
http://www.aprilweeps.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *