Batfest Tristanarium – iný pohľad

V piatok 6. marca trenčianske Piano obsadilo silné kvarteto zoskupení tvrdšieho razenia. Je nutné poznamenať, že Piano Club v Trenčíne už dlho neplní funkciu dejiska undergroundových koncertov, preto bolo pre mňa príjemným prekvapením, že sme na pódiu mohli vidieť domácich Depresy, April Weeps, Tristanu a českých Carpatia Castle.

Vstupné bolo síce vyššie, nuž ale za kvalitu sa platí. Poslucháči sú už zvyknutí, že koncerty nezačínajú včas, ako je oficiálne uvedené. Tento raz to neplatilo. O ôsmej hodine sme na pódiu videli April Weeps z Dunajskej Stredy. Na scéne fungujú od roku 2010, ale viac sa o nich začalo hovoriť až po vydanom debute Outer Calm, Pain Within v roku 2013. Siedmi muzikanti nasadili latku veľmi vysoko. Zahrali skladby zo spomínaného debutu, ale aj úplne nový kúsok. Na rozlúčku predviedli pieseň The Last Piece of Eden, na ktorý natočili celkom slušný videoklip.

Keď som videla April Weeps v súčasnom zložení pred niekoľkými mesiacmi v Banskej Bystrici, vystúpenie bolo temperamentnejšie a dostalo celý Tirish do varu. Možno za tým stojí aj fakt, že v Trenčíne otvárali koncert a preto ich vystúpenie nebolo také strhujúce.  

Ako ďalší v poradí sa predstavili Depresy, ktorých najmä Trenčanom netreba bližšie predstavovať. Kapela, ktorá funguje viac ako dve desaťročia vie stále prilákať množstvo poslucháčov a zanechať v nich dobrý dojem. Chýry o nezhodách v kapele či až rozpade tejto legendy sú zatiaľ zažehnané. Na pódiu predviedli kúsky z posledného vydaného albumu Morph ako aj zo staršieho albumu Sighting.

Čoraz známejšia kapela Tristana ma oslnila najmenej z celého koncertu. Už 17. marca toto zoskupenie vydáva ďalší videoklip. Koncom tohto mesiaca vydajú ďalší album pod hlavičkou prestížneho vydavateľstva, ktorého meno doposiaľ taja. Komunikatívnemu spevákovi sa podarilo viac vyburcovať publikum až v závere ich vystúpenia.  

Ak sa hovorí, že to najlepšie prichádza na koniec, potvrdilo sa to aj tentokrát. Až z Mostu zavítali do Trenčína Carpatia Castle. História českých gothic rockerov sa začala písať už v roku 1994, kedy to bol one man project. Sformovali sa do súčasnej zostavy až po dvadsiatich rokoch a v roku 2010 mali za sebou prvé vystúpenia. O Carpatii Castle som predtým nikdy nepočula, ale ich chytľavé pesničky ako Černé století, Laudanum alebo Julie som si zapamätala na prvé počutie. Melodické pasáže boli doplnené so skvelým hlasom speváčky Veroniky. Nechýbala ani teatrálna vsuvka, ktorou sú Carpatia Castle povestní. Hoci nie som toho priaznivcom, k tejto kapele to plne patrí tak, ako má.

Dúfam, že Piano Club bude opäť bývať dejiskom podobných akcii a Batfest nebude zas na dlhý čas poslednou udalosťou tohto štýlu v známom trenčianskom klube.

Prečítajte si ešte jednu reportáž z rovnakej akcie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *