Basinfirefest predstavuje ďalšie mená: Suicide Silence, Rotting Christ, Moonspell, Dog Eat Dog či Steve‘n‘Seagulls

Nový prírastok kapiel Basinfirefestu vrátane piatich headlinerov festivalu predstaví temné smery, modernu aj odľahčený pohľad. Širokú škálu žánrov predstavujú staršie spolky s koreňmi v rokoch osemdesiatych, nestarnúci hardcoristi, ale aj svojbytní Škandinávci.

Aj keď teraz nehovoríme o počasí, nad festivalom sa zatiahne obloha. Vedľa hororových Wednesday 13 sa totiž zostava rozširuje o dva spolky, ktoré temnotou kráčajú už dlhé roky a ktoré s každým novým albumom preskúmavajú ďalšie časti jej zákutí. S trinástimi albumami na konte a s viac ako tridsaťročnou históriou pritiahnu svoj nezničiteľný koráb bratia Tolisoví. Veríme, že black metal ROTTING CHRIST živený melódiami južných svahov vás poteší rovnako ako Portugalci MOONSPELL. Aj oni počas svojej existencie siahajúcej rovnako do 80. rokov preskúmali viacero smerov vrátane black metalu, aby nakoniec zostali pri temnom metale, ktorý atmosféru intenzívne nasáva z goticko-okultného estetična.

Aj ďalší účinkujúci, napriek tomu, že sú jednou z prvých deathcorových skupín, majú svoje skúsenosti s temnou stranou. Smrť ich speváka, legendáneho Mitcha Luckera, do tej doby jedného z popularizátorov a ikon celého subžánru, ich takmer stála kariéru. Ale SUICIDE SILENCE úspešne pokračujú, čoho dôkazom sú ich albumy z „poluckerovskej“ éry, ktoré sa striktne nedržia zabehnutého. Vrátane novinky „Become the Hunter“.

Vážnych tém bolo dosť, odľahčíme. DOG EAT DOG sú jednou zo zásadných skupín 90. rokov. Ich pomník „All Boro Kings“ sa stal charakteristickým odrazom svojej doby. Prerod socializmu, vznik nových hnutí, rozvoj technológií a plácanie sa dospievajúcich teenagerov v nastávajúcej dospelosti a slobode, ktorá vyústila do vzniku pouličného mixu hudby, ktorá vtedajšiu mládež bavila. Hardcore, hip hop, rap, funk a saxofón. Megahity ako „No Fronts“ alebo „Who‘s the King“ netreba pripomínať.

V nastavení „sloboda, hudba, párty“ ale ešte ostaneme. Aj keď nejde o skutočný rock, o ich výkone na Brutal Assaulte v roku 2018 sa hovorilo ešte niekoľko nasledujúcich mesiacov. Status jednej z najzábavnejších a vlastne aj najoriginálnejších kapiel neskôr potvrdila aj vypredaná show v Prahe v roku nasledujúcom. Bluegrass (nie country!) verzie slávnych hitov (Iron Maiden, Rammstein, AC/DC, Metallicy atď.) v podaní STEVE’N’SEAGULLS, ako aj vlastné skladby, sa z pamäti po ich vypočutí už nedajú vymazať. Dychberúce hudobné výkony, skvelá show a optimizmom otvorené srdce čistej esencie hudby nezamaskujú ani fínske montérky alebo nástroje ako mandolína, banjo či akordeon.

Pokračujme v line-upe a privítajme nemeckých heavy/power metalových symfonikov STEEL ENGRAVED s českou stopou (bubeník Jarda), nezlomných obdivovateľov Lemmyho a ostravských bavičov MALIGNANT TUMOUR, ambiciózny projekt heavy opery BOHEMIAN METAL RHAPSODY, punkrocku 30 rokov oddaných N.V.Ú. a mladé talenty FROZEN POPPYHEAD z Českých Budejovic.

Keďže sme sa tentokrát obzvlášť snažili prísť s poriadnym nákladom, dúfame, že vás nové kapely v line-upe poriadne navnadili a na jún už máte nahlásenú dovolenku.

Zatiaľ sú potvrdené tieto skupiny:

P.O.D., STEEL PANTHER, STEVE‘N’SEAGULLS, JINJER, ROTTING CHRIST, MOONSPELL, SUICIDE SILENCE, DOG EAT DOG, WEDNESDAY 13, TUBLATANKA, INFECTED RAIN, PRO-PAIN, GRAVE DIGGER, GUTALAX, VAN CANTO, UNLEASH THE ARCHERS, MALIGNANT TUMOUR, PIPES AND PINTS, KRUCIPÜSK, HENTAI CORPORATION, COCOTTE MINUTE, WALDA GANG, DEBUSTROL, DOGA, KURTIZÁNY Z 25. AVENUE, STEEL ENGRAVED, BOHEMIAN METAL RHAPSODY, FERAT, GAIA MESIAH, XIII. STOLETÍ, ASMODEUS, PLEXIS, SPS, E!E, N.V.Ú., FROZEN POPPYHEAD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *