Banskobystrický amfiteáter ozdobí v júli pätica speváčok

Amfiteáter v Banskej Bystrici 6. júla opeknie kvalitnou muzikou. Už dávnejšie bol ohlásený koncert obľúbeného spojenia českej thrashovej legendy ARAKAIN so speváčkou so zlatým srdcom LUCIE BÍLOU. Žiadne iné spojenie dvoch interpretov v celom Česku a na Slovensku asi nie je vyhľadávanejšie ako práve toto. Staršie hity ako Satanica, Cornuto, Dotyky či Zimní královna, alebo novšie V ruce svírám křížTy a já, ale aj spoločné prevedenie piesní Tigřice alebo Ďábelská hra. To všetko sú hudobné skvosty a dôkaz, že Lucie Bílá a metalová muzika to naozaj ide dokopy. A skvele.

 

Ako prvá predkapela bola už na začiatku ohlásená slovenská symfonická metalová kapela SYMFOBIA. Kapela ešte stále predstavuje svoju nesmierne vydarenú albumovú novinku Smog Of Tomorrow na spoločnom turné s NoControl. Prebiehajúce koncerty, kde okrem Eriky môžete počuť aj ich novú speváčku Simonu, sú dôkazom toho, že nebolo lepšieho domáceho adepta na čele so speváčkou (v tomto prípade speváčkami) na post predskokana pre dvojicu českých interpretov.

 

Po oznámení, že sľubovaný britský interpret v Banskej Bystrici s Arakainom a Lucie Bílou nevystúpi, prišli na rad veľké kompenzácie pre všetkých, ktorí si už lístky kúpili a ešte väčšie lákadlá pre všetkých, čo ešte lístky nemajú. Prvým z nich sú rakúski VISIONS OF ATLANTIS. Kapela je na scéne už takmer dve dekády a má na konte šesť radových albumov. Posledný z nich The Deep & The Dark (2018) je už na čele s úspešnou Clémentine Delauney, ktorú môžete poznať aj z formácie Serenity či ako zakladateľku ženskej superkapely Exit Eden.

 

Poslednou ohlásenou kapelou na túto sympatickú akciu sú Švédi AMARANTHE. Ich tanečný metal s príchuťou melodického death metalu si po svete získava čoraz viac fanúšikov rovnako ako ich šarmantná speváčka Elize Ryd. Pomerne mladá, ale zároveň úspešná kapela má na konte už päť štúdiových albumov. V Banskej Bystrici si užijete mix z ich tvorby, ale pravdepodobne predstavia slovenskému publiku predovšetkým svoj najnovší počin Helix (2018).

 

Či už vás do Banskej Bystrice priláka niektorá zo štvorice kapiel alebo niektorá z piatich speváčok, to je už na vašom vlastnom uvážení. V každom prípade takáto akcia na Slovensku určite nemá obdobu a možno by nebolo na škodu spraviť u nás festival dokazujúci, že ženy majú v metalovej hudbe skutočne čestné miesto.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *