Balázs Pándi a Attila Csihar z Mayhemu predstavia v Košiciach nový projekt

SoundFabrik je formát venujúcim sa experimentálnym hudobným žánrom. V rámci neho vystúpi 17. novembra v košickej Tabačke medzinárodne uznávaný maďarský hudobník Balázs Pándi v novom projekte s Atillom Csiharom z kapely Mayhem.

 

Bubeník Pándi je zázračným dieťaťom maďarskej nezávislej scény. Pohybuje sa na širokej škále žánrov od metalu cez avantgardný jazz až po štruktúrovaný noise. Na konte má mnohé spolupráce, napr. s Trevorom Dunnom, Colinom Edwinom z kapely Porcupine Tree či japonským noise projektom Merzbow. V Košiciach predstaví svoj nový projekt so známym spevákom metalovej kapely Mayhem Attilom Csiharom. Pándi pôsobil koncertne alebo účasťou na albumoch kapiel Sunn O ))), Tormentor, Emperor, Nader Sadek, Jarboe.

 

Tradične nebude chýbať prednáška s Borisom Sirkom o slovenskej hudobnej experimentálnej scéne a jej rozmanitých podobách. Pripravil rozhovor s Jozefom Tušanom o jeho sólo drone-noise-ambient projekte O//// a spoluúčasti na projekte BIOS. Jozef sa venuje aj grafickému dizajnu a má „na svedomí“ veľkú časť vizuálov pre klubovo-koncertné série Plnka a Skener (FUGA, BA).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *