Avenged Sevenfold sú späť v hre alebo netopiere pristáli

Posledných niekoľko týždňov sa vody okolo AVENGED SEVENFOLD poriadne rozčerili. Bolo viac humbuku, než ako keď mali vydať album Hail To The King, keďže sa podľa všetkého chystalo niečo veľmi, veľmi veľké. O tom všetkom svedčili znamenia, ktoré ale aj tak udržiavali nad všetkým čaro tajomna, keďže sa z nich len málo dalo vydedukovať niečo konkrétne. A výsledok?

 

V konečnom dôsledku boli náznaky málo platné, lebo aj napriek faktu, že Chris Jericho sa zahral na hlasnú trúbu a na Instagrame vyzvonil dátum i s názvom nového albumu Avenged Sevenfold, nakoniec to ani nebola pravda. Teda, áno, nový album v pláne bol, ale úplne inak.

 

Pokiaľ pätici Sanders, Haner, Baker, Seward a Wackerman išlo o to, aby fanúšikom privodili infarkt, je možné, že to pri niektorých aj docielili. A stačilo tak málo, pričom v tomto prípade je málo prvá skladba The Stage, čo mala vraj byť súčasťou nového albumu, informácie o ktorom sa mali do sveta dostať 27. októbra s live eventom.

 

Nakoniec ale všetkým – po fámach, že už je známy obal albumu a tak podobne, čomu niektorí verili a iní o tom pochybovali – vypálili oči tým, že bez akéhokoľvek lepšieho varovania sa zrazu dnes ocitla vonku celá nová nahrávka. Nakoniec nenesie názov Voltaic Oceans, ako to avizoval Jericho. Volá sa The Stage.

Avenged Sevenfold sú späť v hre alebo netopiere pristáli

Obal albumu The Stage

Novinka je v poradí ich siedmym albumom. Obsahuje jedenásť skladieb vrátane už skôr zverejnenej The Stage. A čo zrejme všetkých poteší, okrem toho, že je to prvá nahrávka s Brooksom Wackermanom za bicími, citeľnejšie sa hudobne vrátili naspäť do čias, kedy sa dostali na vrchol. Takmer akoby bol za bicími reinkarnovaný Jimmy Sullivan.

 

Koncept kúsku je podľa Shadowsa silno inšpirovaný umelou inteligenciou. Zrejme aj preto už skôr spomínaný a avizovaný live event zo včerajšku bol 3D koncert vo virtuálnej realite, ktorý odohrali na streche Capitol Records Tower v Los Angeles. Capitol Records je zároveň ich novým vydavateľom.

 

Možno sa pýtate, prečo okolo všetkého A7X robili také tajnosti. Vysvetlením je, že to bolo pre nudu spôsobenú akýmsi druhom klišé, čo sa rozmohlo medzi kapelami. Tým sa myslí vydanie niekedy aj pomaly polovice albumu skôr než sa von dostane celá nahrávka, čím sa stráca jej tajomno. Už boli z takéhoto spôsobu prezentácie noviniek unavení, preto sa rozhodli urobiť to inak, pod rúškom tajomstva, aby ani v rozhovoroch neboli otázky o zvuku albumu skôr než ho všetci budú počuť.

 

A podľa všetkého sa im moment prekvapenia podaril na kráľovskej úrovni. Ale priznajme si, nie je to takto lepšie? Nemáme snáď väčšiu radosť z ich novej nahrávky, keď sme najskôr o nej skoro nič nevedeli a teraz ju tu máme, aby sme všetko zisťovali popri jej počúvaní?


Použité zdroje:
teamrock.com
Foto: wikipedia.org

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *