Avenged Sevenfold rušia 25 koncertov kvôli spevákovým zdravotným problémom

Žiadna kapela nie je šťastná z toho, keď musí zrušiť čo i len jediný koncert, nieto pokiaľ príde do situácie, že zrazu čelí odrieknutiu celej jednej časti turné, ako sa to práve stalo AVENGED SEVENFOLD. Netopiere však naozaj nemali na výber, keďže aktuálne má ich spevák M. Shadows dosť veľké zdravotné problémy.

 

Skupina pred niekoľkými dňami oznámila zrieknutie sa až dvadsiatich piatich koncertov z dôvodu Shadowsových problémov s hlasivkami. Na letnú časť turné v Severnej Amerike mali vyraziť už tento týždeň po boku Prophets Of Rage a Three Days Grace, no plány sa zmenili po tom, čo lekári zistili Shadowsovi krvnú zrazeninu na hlasivkách. Frontman netopierov okamžite dostal zákaz spevu až na tri mesiace.

 

Samotný Matt sa k celej situácii vyjadril: ,,Neexistuje žiadny správny spôsob, ako začať odkaz obsahujúci zlé správy, ale tu je. Po Európe som dostal hroznú vírusovú infekciu, ktorá zapríčinila, že som stratil hlas. Skúšal som robiť čo najviac preto, aby som túto situáciu vyriešil prostredníctvom oddychu hlasu, liekov a návštev lekára, ale s mojím hlasom to bolo len horšie. Po týždni na steroidoch sa opuch zmiernil natoľko, aby bolo možné vidieť dôsledky problému – na hlasivkách sa mi vytvorila krvná zrazenina a kvôli nej nedokážu správne kmitať. V skratke, aktuálne nedokážem zaspievať vôbec nič a navyše sa pokúšam zabrániť tomu, aby bola napáchaná ešte väčšia škoda. Našťastie, aspoň na teraz, doktori tvrdia, že tri mesiace bez spevu a oddych hlasu by mali vrátiť moje hlasivky späť na trať. Nanešťastie, znamená to, že musíme zrušiť všetky aktuálne dátumy turné. Rozhodnutia ako toto ma vždy veľmi ťažia. Je to turné, na ktoré som sa veľmi tešil. Chcem sa ospravedlniť všetkým fanúšikom, ktorí míňali čas a peniaze na rezervácie cestovných lístkov a ubytovania. Taktiež sa chcem ospravedlniť nášmu štábu a ostatným kapelám, ktoré mali byť na tomto turné. Nemôžem za stratu ničoho z toho. Vedzte, že som vyčerpal každé možné riešenie, keď som sa pokúšal dostať tam von a vystupovať s vami. No aktuálne sa to jednoducho nemôže stať. Máme v pláne niekoľko vecí, ktoré by mali byť zábava, takže dúfame, že sa na ne tešíte. Ešte raz, je mi to veľmi ľúto a dúfam, že sa všetci čoskoro uvidíme.“

 

Ako je jasné z Mattových slov, aktuálne nám ostatným iba zostáva čakať, kým sa mu podarí vyhrať nad zdravotnými problémami, s ktorými bojuje a dúfať, ale aj mu držať palce, aby sa dal dokopy čo najskôr.


Použité zdroje:
Foto: grammy.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *