Avantgardne rockoví Už jsme doma oslávia 30 rokov a nový album s puncom

Rockoví avantgardisti UŽ JSME DOMA sa 15. decembra na jubilejnom brnenskom koncerte obzrú za 30 rokmi tvorby tak, ako sa patrí. Kapela sa totiž vrhne do budúcnosti s čerstvou nahrávkou Tři křížky. Nový album rekapituluje tie najlepšie piesne za posledné 3 dekády, avšak s dôrazom na svieži a moderný zvuk.

 

Na koncerte zaznejú legendárne hity, ktoré kapela osviežila hrou s tempom i rôznymi nástrojmi. Skladba Jessica tak na best of albume napríklad vymenila piano za gitaru, z Hollywoodu sa stala latina a v Korozii sa objaví valašská nôtička a valčík na 4 doby,“ dodáva Veronika Duchoňová z klubu Fléda, kde sa koncert uskutoční.

 

Pri výbere piesní na album pomáhali kapele i jej fanúšikovia. Tí na internete hlasovali o najväčšie hity, ktoré kapela následne prearanžovala. Novú nahrávku predstavila štvorica rovnomenným turné. 

Avantgardne rockoví Už jsme doma oslávia 30 rokov a nový album s puncom

Už jsme doma (UJD) je progresívna česká rocková kapela, ktorá za dobu svojej existencie odohrala vyše 2000 koncertov a navštívila viac než 37 krajín sveta. Predovšetkým vďaka svojej originalite prenikli UJD po roku pádu železnej opony do európskych klubov a vzápätí i na severoamerický kontinent, Japonska či Nový Zéland. Hudba UJD je tiež od počiatkov punkovo priamočiara, pritom však veľmi rafinovane prepracovaná po kompozičnej i textovej stránke.  Živé vystúpenia oplývajú nespútanou energiou s nezameniteľným puncom avantgardy.

 

Ak by ste ešte náhodou váhali, že sa zúčastníte tak nadupaného koncertu (viď. FB udalosť), vypočujte si ich song Marianna a môžete ísť kupovať lístky v predpredaji na nasledovných miestach:  CAFÉ ELEVEN, Dominikánská 11, INDIES, Poštovská 2, SMSTICKET.cz, GOOUT.cz

 

Ak chcete vyhrať 2×2 lístky na koncert Uz jsme doma, súťažte na našom FB.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *