Avantasia vydala nové oficiálne video. Tentokrát k Draconian Love

Iba nedávno skončilo turné (no na tento rok ešte zostava nepovedala posledné slovo) k albumu Ghostlights, ale AVANTASIA udržiava v mysliach fanúšikov živé spomienky. Teda hlavne u tých, ktorí sa stali jeho súčasťou a navštívili niektorý z koncertov. Veď aj slovenskí obdivovatelia tejto super skupiny si prišli na svoje hneď dvakrát – v Banskej Bystrici a v Bratislave. A práve v rámci jedného z koncertov turné vzniklo video ku skladbe Draconian Love, konkrétne v Brazílii.

 

,,Dav tam bol skutočne úžasný. Boli to fakt fanúšikovia srdcom. Prišli a boli súčasťou show. Iba sa nepozerali a nevychutnávali si koncert. Kričali a spievali, bolo to, fakt, fakt… Takže na Južnú Ameriku sa naozaj teším, pretože tam sú šialení ľudia. Najšialenejší fanúšikovia, akých som kedy v živote videl.“ Takto sa pred časom v rozhovore vyjadril Herbie Langhans na adresu brazílskych fanúšikov, keď spomínal ako túto krajinu navštívil so Seventh Avenue. Práve Herbie je hosťujúcim spevákom pri skladbe Draconian Love. Zjavne jeho názor na Brazíliu zdieľal aj zvyšok zostavy, keďže práve v tejto krajine vzniklo live video. Tento klip je v poradí druhým oficiálnym ku Ghostlights. Prvým bolo video k Mystery Of A Blood Red Rose.

 

Pri pozeraní samotného videa, ktoré režíroval Junior Carelli, vás atmosféra vtiahne tak, až máte pocit, že ste na koncerte. Pokiaľ ste zažili Avantasiu naživo, potom určite viete, aká výborná atmosféra pri nich vládne. Ak však nie, máte čo ľutovať.

 

Pre samotného Herbieho bolo prekvapenie už keď sa pôvodne demo verzia skladby Draconian Love, ktorú naspieval, dostala na album: ,,S Draconian Love to bolo len demo. Robil som všetky sprievodné vokály pre album a potom mi navrhli spievať tú skladbu Draconian Love, aby som naspieval ten hlboký hlas, pretože hľadali, samozrejme, niekoho slávneho ako Andrewa Eldritcha zo Sisters of Mercy. Chceli jeho a možno ešte Ville Valla ako tak hľadali. A nakoniec sa rozhodli na základe dema, že bolo skvelé, takže ho dali na album a potom sa ma spýtali, či by som nechcel ísť s tou skladbou na turné, že či som schopný urobiť všetky sprievodné vokály.“ Potom ešte dodal: ,,Áno, bolo to skvelé. Bolo to fantastické, pretože nikdy pred tým som tak nespieval. V štúdiu to bola veľmi humorná situácia, keď som to skúšal a hľadal úplne nový druh vlastného hlasu, takže to bolo veľmi cool. Tiež sa mi to páči.“

 

Preto sa len ťažko dá vyjadriť, ako sa cítil pri ďalšom úspechu s Avantasiou. Herbie na výber videa práve pre DL reagoval na svojej oficiálnej facebookovej stránke: ,,Pred piatimi mesiacmi mi bolo schválené, že budem na turné s Avantasiou, po spievaní všetkých zborov pre Ghostlights a ,,deme“ Draconian Love. A teraz, po úžasnom svetovom turné sme vydali video druhého singlu. Ánooo, Draconian Love! Čo povedať… Som… Wow… tak… ach… Som veľmi potešený a hrdý.Vďaka vám všetkým! STE SKVELÍ. A teraz si vychutnajte… DRACOOONIAN LOOOVE.

No a prečo naozaj vybrali práve DL? Vysvetlenie podal Tobias: ,,Bol to logický ďalší singel, skladba, ktorá nie je mainstreamová, ale je extrémne chytľavá.“ K výberu podľa všetkého pomohli aj fanúšikovia. ,,Boli sme na turné celé týždne a tú skladbu sme hrali každučkú noc. Od Tokya po New York boli ľudia ako šialení, takže si myslím, že rozhodnutie bolo urobené aj fanúšikmi. A keďže sme ich chceli zahrnúť do klipu, rozhodli sme sa urobiť video počas turné. Vopred sme sa dohodli, že to urobíme na koncerte v brazílskom Sao Paule pred dvomi týždňami,“ dodal Sammet.

 

Po internete kolujú aj zvesti, že Avantasia chystá z posledného turné live DVD. Zatiaľ však nikde k tomu nie je oficiálne vyjadrenie kapely. Preto treba len čakať, či sa také niečo stane realitou alebo nie. A ak áno, či sa na ňom objavia aj zábery z Banskej Bystrice a Bratislavy.

 

Hoci Ghostlights World Tour už zakončili, stále máte šancu vychutnať si Avantasiu na niektorom z festivalov, kde sa objavia. Najbližšie k nám budú 15. júla na Masters Of Rock.


Použité zdroje:
Foto: youtube.com, FB Herbieho Langhansa, tobiassammet.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *