Avantasia sa vracia. Svoje turné odštartuje dvomi slovenskými koncertmi

Najúspešnejšia rocková opera všetkých čias po troch rokoch opäť prevalcuje Európu a svet. A jej svetové turné, ako sa to zatiaľ javí, začína práve u nás na Slovensku dvomi koncertmi – v Bratislave a v Prešove.

Táto rocková opera je známa svojím výborným speváckym aj muzikantským obsadením na albumoch aj na živých koncertoch, preto sa je určite na čo tešiť. Jej repertoár obsahuje hitové skladby, či už ide o dravé rockové vypaľovačky, nádherné balady alebo heavymetalové ikony. Zatiaľ sú síce známi „len“ hostia na najnovšom albume Moonglow, ale je jasné, že aj naživo pôjde s tvorcom Avantasie Tobim Sammetom celá perepúť známych mien.

 

Album Moonglow, ktorý vychádza 1. februára 2019, ozdobia hlasy známe aj z predošlých albumov ako Ronnie Atkins (Pretty Maids), Jørn Lande (Jorn, ex-Masterplan), Eric Martin (Mr. Big), Geoff Tate (Operation: Mindcrime, ex-Queensryche), Michael Kiske (Helloween, Unisonic) či Bob Catley (Magnum), ale tiež nové mená ako Candice Night (Blackmore’s Night), Hansi Kürsch (Blind Guardian) a tiež Mille Petrozza (Kreator). 

 

V Prešove sa to všetko spustí 27. marca 2019 a cez Bratislavu 28. marca sa presunie táto „hystéria“ do celého sveta. Turné Moonglow World Tour začína na deň presne 3 roky od ich prvej návštevy Slovenska v rámci turné. Niektoré koncerty európskeho turné sú už vypredané, niektoré sa k tomu rýchlo blížia. Bude to tak aj u nás? Vstupenky sú už v predaji a ich cena sa bude po novom roku zvyšovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *