Avantasia opäť ukazuje tvrdšiu tvár opery

Nedávno sme vám priniesli informácie o tom, že AVANTASIA, jedna z nemeckých metalových legiend, sa vďaka EPG v rámci najčerstvejšieho turné predstaví aj u nás, a to hneď dvakrát, 27. 3. v Banskej Bystrici a 28. 3. v Bratislave. Ale o šnúre ku Ghostlights, ktorá však nie je len o nich a pomaly sa rozbieha, je známych už aj viac informácií.

Projekt Tobiasa Sammeta (vokalista Edguy), ktorého história sa s prestávkami píše už od roku 1999, aj tento rok prináša fanúšikom niečo fenomenálne. A každý jeden z nich to cítil dávno pred začatím turné. Prvými kúskami dokonalého puzzle boli úspechy albumu Ghostlights, ktorý je siedmou nahrávkou v poradí. Ten sa umiestňoval vysoko v prvej desiatke rebríčkov predajnosti sedemnástich krajín troch kontinentov. Preto nečudo, že z kapely srší nadšenie. A aby toho nebolo málo, so skladbou Mystery Of A Blood Red Rose sa zúčastnili nemeckej Eurovízie, odkiaľ si odniesli bronzovú medailu, no jednoznačne s ňou mali aj na zlatú.

Ďalším kúskom skladačky je desiatka koncertov vypredaných dávno pred štartom turné a dva takmer vypredané. Je vidno, že sa mnohí nevedeli dočkať trojhodinovej nálože, ktorú má Avantasia tentokrát nachystanú na každé z vystúpení, a jej obsahom je prierez všetkými doterajšími nahrávkami. V setoch z dvadsiatichštyroch skladieb sa teda neobjavujú len skladby z Ghostlights, ale napríklad aj niektoré z The Metal Opera, The Metal Opera Part II, The Scarecrow, The Wicked Symphony, Angel Of Babylon a The Mystery of TimeŽe okrem hudobného ide i o skvelý vizuálny zážitok naznačili prvé fotografie rozprávkovej, operovej scény. Po nich nasledovalo niekoľko ďalších z koncertov, čo zahrmeli ako výstrel zo štartovacej pištole.

Avantasia opäť ukazuje tvrdšiu tvár opery

Prvá show svetového turné tiahnuceho sa cez všetky štyri kontinenty sa odohrala 4. 3. v Berlíne. Ako inak, bola vypredaná. Plný hrací čas ako aj veľké mená v radoch spolupracujúcich robia svoje. Tešiť sa môžete napríklad na Michaela Kiskeho, žiariaceho snáď ešte viac než za čias pôsobenia v Helloweene, Amandu Somerville, Jorna Landeho (ex-Masterplan) či Erica Martina (Mr. Big) a ďalších, keďže Avantasia je známa tým, že býva zoskúpením hviezd. Na jej albumoch sa objavili okrem spomenutých mien aj Sharon den Adel (Within Temptation), Alice Cooper, Bruce Kulick (ex-KISS), Bob Catley (Magnum), Oliver Hartmann (ex-At Vance), Geoff Tate (ex-Queensrÿche), Klaus Maine (Scorpions) a mnohí ďalší.

Avantasia opäť ukazuje tvrdšiu tvár opery

Pokiaľ teda neuznávate Veľkú noc a chcete si ju spraviť veľkú po svojom, nenechajte si ujsť zážitok v podobe koncertu Avantasie, na ktorý len tak ľahko nezabudnete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *