Au-Dessus, čierne plášte, depresia a skvelá šou

Pondelok je bez debaty najdepresívnejší deň v týždni. Komu sa však málilo, mohol si 16. októbra dopriať konskú dávku v podaní štvorice kapiel AU-DESSUS, 777 BABALON, 0N0 a WYATT E v bratislavskom British Rock Stars.

 

Na pondelok sa klub celkom slušne zaplnil, takže kapely sa rozhodne na množstvo fanúšikov nemali dôvod sťažovať. Prvá kapela sa postavila na pódium s asi polhodinovým meškaním. Wyatt E predviedli svoju inštrumentálnu šou plnú všetkých možných prvkov a rozloženú do dvoch ultra dlhých skladieb presahujúcich 15 minút.

 

Zhruba po pol desiatej ovládli na dva sety pódium slovenské kapely. Prvou boli 0N0. Po enormne dlhom zvučení napokon predviedli, prečo im to tak dlho trvalo. Naozaj to stálo za to. Ich vystúpenie, zaliate v tyrkysovej farbe, sa len veľmi ťažko popisuje. Najideálnejšie je to zažiť. Slová, ktoré mi pri tom napádajú, sú beznádej, surovosť, depresia, ale aj neskutočná energia vychádzajúca z ich skladieb.

Treťou kapelou boli 777 Babalon, slovenský dark ambient. Po vizuálnej stránke predviedla trojica černokňažníkov pútavú šou. Na pódiu nechýbalo množstvo sviečok, lemujúcich gitarové pedále aj notebook. Mne táto kapela veľmi nezapasovala. Navyše vokalistu bolo veľmi slabo počuť, jeho hlas doslova zanikal. Pod pódiom sa však našlo množstvo fanúšikov, ktorí si ich set užili so zavretými očami a otvorili ich až za zvuku ,,odlietajúcej helikoptéry“, čo bol záver ich šou.

Okolo pol dvanástej prišli konečne na rad healineri večera Au-Dessus, atmosférickí post-blackmetalisti z Litvy. Ide o pomerne mladú kapelu. K nám prišli predstaviť svoj debutový album End Of Chapter, ktorý im vyšiel len v máji tohto roku. Hneď ako vyšli na pódium, tak ma chytilo riadne deja vú. Boli to akoby presne tí istí nazghúlovia v čiernych plášťoch a s podobným vystupovaním na pódiu ako na Loudfarme. Zrejme toto je súčasný trend, a tak sa podobné kapely s rovnakým imidžom vyrojili ako huby po daždi. Žánrovo to, samozrejme, bolo odlišné, ale musím skonštatovať, že minimálne rovnako dobré, čo bolo vidno aj na fanúšikoch. Dočkali sme sa aj kotla a stage divingu. Dúfajme, že kapele sa u nás páčilo a takéto vystúpenia budú u nás častejšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *