Armored Saint: Takmer 40 rokov na scéne a stále majú čo hrať

10. októbra sa udeje niečo výnimočné. Armored Saint predstavia živú šou, ktorá uvedie ich nový album Punching The Sky. Kapela predvedie plnohodnotný set od svojich starších vecí po štyri novinky z pripravovanej dosky. Ako bonus, členovia kapely budú odpovedať na zvedavé otázky fanúšikov. Tí im môžu poslať otázku na FB stránku.

Čoraz viac interpretov sa uberá smerom koncertných vystúpení vo virtuálnom priestore. Inak tomu nie je ani pri Armored Saint. Tí sa vyjadrili k tomuto netradičnému zážitku nasledovne: „Sme veľmi nadšení novou nahrávkou Punching The Sky a bude nám potešením, ak sa pridáte k nám do našej virtuálnej šou, aby sme oslávili deň vydania. V týchto zvláštnych časoch, kde nikto z nás nemôže viac vidieť živý koncert, sme sa snažili čo najviac k tomu priblížiť. Dúfame, že si užijete náš koncert z pohodlia domova!“

Album Punching The Sky vyjde oficiálne 23. októbra pod krídlami Metal Blade Records. Armored Saint ponúkajú videoklip k novému singlu End Of The Attention Span, ktorý natočil Robert Graves.

Armored Saint: Takmer 40 rokov na scéne a stále majú čo hrať
Armored Saint: Takmer 40 rokov na scéne a stále majú čo hrať

ČO HOVORÍ O NOVOM ALBUME SAMOTNÁ KAPELA?

Práca na novom albume je pre basgitaristu Joyeho Vera, gitaristov Phila Sandovala a Jeffa Duncana, bubeníka Gonza Sandovala a vokalistu Johna Busha, „nahrávkou, ktorá reflektuje to, kde sme práve teraz.“ Znie to ako klišé, ale kapela s takmer 40-ročným pôsobením na hudobnej scéne má stále čo fanúšikom povedať.
„Keď si v kapele, ktorá funguje už takmer 40 rokov, si na seba ešte tvrdší, keď príde na nahrávanie nového materiálu,“ hovorí Bush. „Nahrávky sú nesmrteľné. Budú tu existovať ešte dlho po nás.“

Armored Saint si pochvaľujú spoluprácu s ľudmi, ktorým veria a majú s nimi aj dobré osobné vzťahy. „To je ten dôvod, prečo sme oslovili Jaya Rustona (Anthrax, Amon Amarth, Stone Sour), aby nám namixoval nahrávku. Je dôležité spolupracovať s ľuďmi, ktorý rozumejú tomu, aký máme cieľ,“ dodáva Vera.

Kapela má stále miesto na metalovej scéne a album Punching The Sky to má potvrdzovať. „Časť zo mňa stále nechce veriť, že robíme muziku tak dlho. Je to svojím spôsobom neuveriteľné,“ nechal sa počuť Vera. „Cítim ako ozajstné šťastie, že máme podporu od fanúšikov a nahrávacích spoločností po celé tie roky. Bez tejto podpory by sme nemohli robiť nič z toho, čo robíme teraz.“

Armored Saint: Takmer 40 rokov na scéne a stále majú čo hrať
Armored Saint: Takmer 40 rokov na scéne a stále majú čo hrať

POHĽAD DO HISTÓRIE

Americká heavy metalová kapela Armored Saint sa sformovala v Los Angeles v roku 1982. V kapele zostávajú stálymi členmi vokalista John Bush a basgitarista Joey Vera. Na konte majú sedem albumov, jedno EP, dva živé albumy a jednu kompiláciu.

Ako lídri losangeleskej heavy metalovej scény zažili Armored Saint úspech vo svojich počiatkoch. Prelom rokov 1989 a 1990 bol pre kapelu temnými časmi. Vyskytli sa problémy s nahrávaním štvrtého štúdiového albumu Symbol of Salvation (1991) a k celkovej situácii neprispela ani smutná smrť pôvodného gitaristu Davea Pricharda, ktorý podľahol leukémii. Bush sa potom pridal ku kapele Anthrax a Armored Saint sa na istý čas rozpadli. V roku 1999 sa dali znova dokopy a história kapely sa písala ďalej.

Za svoju éru sa mihli na pódiách so zvučnými menami ako Overkill, Sepultura alebo Scorpions. Zaujímavými spleťami osudu sa ich hudobný život stretol aj s Metallicou.
John Bush bol pozvaný Larsom Ulrichom na miesto speváka v Metallice v roku 1983. Po vydaní debutu Kill ´Em All si frontman James Hetfield nebol taký istý svojimi hlasovými schopnosťami a viac sa chcel zamerať na hru na gitare. Bush ponuku odmietol, pretože Armored Saint v tej dobe zažívali zlaté časy.
V roku 1986 Metallica oslovila Joeyho Veru na miesto basgitaristu na miesto Cliffa Burtona. Aj tentokrát však dal Metallice košom.

Ktovie, akoby sa písala história týchto dvoch kapiel ďalej, keby požadované zmeny nastali.


Použité zdroje:
https://www.blabbermouth.net/news/armored-saint-announces-virtual-record-release-concert/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *