Arkona hlási návrat na Slovensko

Začiatok jesene dostane znamenie folk metalu, o čo sa postarajú Rusi ARKONA. Tí k nám zavítajú hneď dvakrát, koncom (27.) septembra vystúpia v košickom Collosseu a o tri dni neskôr v bratislavskom MMC. Kto im bude robiť spoločnosť zatiaľ nie je známe.

 

Arkona, ktorá je pomenovaná podľa predkresťanského slovanského mestského hradu, vznikla v roku 2002. Založili ju dvaja členovia neopaganistickej spoločnosti, a to Maria ,,Masha Scream“ Arkhipova a Alexander ,,Warlock“ Korolyov. Vtedy sa ešte však nevolali Arkona, toto meno prišlo až koncom rovnakého roka. Dovtedy si hovorili Hyperborea alebo, ak to chcete v ruštine, tak Giperboreya. Skupina má na konte zatiaľ osem štúdiových albumov, z ktorých je najaktuálnejší Khram z tohto roka, jedno EP Stenka na Stenku z roku 2011 a tri live albumy a DVD.

 

No a čím sú výnimoční? Okrem toho, že ich mnohí nenazývajú len tak pre nič za nič titulom jedna z najlepších kapiel pagan metalu, že sú známi po celom svete hudbou obsahujúcou aj niekoľko ruských tradičných nástrojov a textami ovplyvnenými ruským folklórom a slovanskou mytológiou, majú medzi členmi jednu málo výdanú raritu. Je ňou vokalistka Masha Scream. Masha si tento status vyslúžila vďaka tomu, že sa zaraďuje iba medzi veľmi malý, relatívne vzácny počet speváčok ovládajúcich death growl, ktoré sa aj dokázali presadiť vo svete hudby. Hoci pre veľa ľudí je tento počet zúžený iba na Angelu Gossow a Alissu White-Gluz, obe ukuté oceľou Arch Enemy, Masha rozhodne trojicu dopĺňa, nech si hovorí kto chce, čo chce.

 

Takže pokiaľ ste doteraz Arkonu nepoznali, teraz už určite máte dôvod odskočiť si vypočuť ju. Lebo rozhodne stojí za to.


Použité zdroje:
Foto: goodfon.ru

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *