Architects v lete opäť navštívia Slovensko

Metalcore dostáva v letných mesiacoch v našej krajine zelenú. Z anglického pobrežného mestečka Brighton k nám už druhé leto po sebe prídu na návštevu elitní muzikanti ARCHITECTS. Tentokrát to však bude vo väčších priestoroch bratislavskej Refinery Gallery, kde už 24. júla predvedú aj skladby z nového albumu Holy Hell. Pätica hudobníkov tak, dúfajme, opäť otvorí brány do samotného pekla a slovenské publikum sa bude nadšene smažiť v jeho žeravom kotli.

 

Očakávania fanúšikov na ôsmy štúdiový album, ktorý skupine vyšiel v novembri minulého roka, boli vysoké, no jeho úspech prekonal dohady aj samotnej kapely. Kritici vo viacerých popredných hudobných magazínoch album označili najvyšším možným hodnotením.

 

Nahrávku je však stále nutné vnímať v kontexte jej vzniku, len dva roky po smrti Toma Searla – zakladajúceho gitaristu, skladateľa a hlavne brata bubeníka Dana Searla. Ten sa o novej nahrávke vyjadril: „Na albume je silno prítomný pocit melanchólie, pretože som to potreboval. Keď ho teraz počúvam, uvedomujem si, že mi slúžil ako prostriedok na to, aby som zo seba dostal smútok. Niekedy je veľmi ťažké dať tie pocity von. To, že sme vďaka tomu urobili album, bolo ako dar.

 

Kto bude skupine architektov robiť v Bratislave na pódiu spoločnosť, zatiaľ nie je známe, no vstupenky už sú v predaji. Keďže minuloročný koncert zostal beznádejne vypredaný, dúfame, že slovenskí fanúšikovia kapelu nesklamú ani toto leto.


Použité zdroje:
Nme.com
Foto: Ed Mason

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *