Arch Enemy vydajú album plný coververzií

Obľúbení švédski deathmetaloví melodici ARCH ENEMY majú po fenomenálnom turné k albumu Will To Power opäť skvelé správy pre všetkých svojich fanúšikov. Začiatkom budúceho roka vydá kapela nový album. Ak sa pýtate, kedy ďalšiu dosku stihli nahrať, nie je to celkom nová doska a nie je to tak úplne ich materiál.

 

Covered In Blood, album vychádzajúci 18. apríla pod štítkom Century Media, je totiž kompiláciou všetkých coververzií nahratých zoskupením Arch Enemy počas celej ich kariéry. Na finálny zoznam skladieb si budeme síce ešte musieť počkať, ale kapela nás potešila zatiaľ aspoň zverejnením obalu pripravovanej dosky.

 

Ale aby fanúšikovia nezostali s prázdnymi rukami ani na Vianoce, Arch Enemy im dajú 7. decembra sedempalcový vinyl. Singel bude obsahovať pieseň Reason To Believe z poslednej dosky, kde neobvykle zaznieva v tvorbe tejto kapely aj melodický spev. „Reason To Believe je pieseň, ktorá sa zrodila zo spomienok na moju vlastnú mladosť a z príbehov našich fanúšikov po celom svete. Táto je pre vás. Nikdy neprestávajte bojovať, priatelia moji!“ hovorí Michael Amott. Tejto silnej skladbe bude kontrovať (pravdepodobne ochutnávka z pripravovaného albumu) pieseň Shout od kapely Tears For Fears v originálnom šate a zvuku vlastnom jedine Arch Enemy.

Arch Enemy vydajú album plný coververzií
Arch Enemy vydajú album plný coververzií

Či už ste zberateľ, alebo horlivý fanúšik, poteší vás určite možnosť vybrať si hneď z niekoľkých verzií spomínaného singlu. K dispozícii je totiž celosvetovo iba tisíc kusov. Tristo platní je čiernych a dvesto bielych. Zvyšnú päťstovku si predajcovia podelili. Dvesto červených vinylov je k dispozícii iba u EMP, dvesto strieborných zas len u Nuclear Blast a výnimočná stovka priesvitných platní sa dá kúpiť len prostredníctvom Century Media Distra EU. Všetky z nich sú už v predpredaji a obe skladby budú, samozrejme, vydané aj prostredníctvom digitálnych platforiem.

 

Arch Enemy už medzičasom stihli potvrdiť účasť na niekoľkých budúcoročných festivaloch. K nám najbližšie sa v roku 2019 zatiaľ objavia na Metalfest Open Air v susedných Čechách 31. mája.

Arch Enemy vydajú album plný coververzií

Obal albumu Covered In Blood


Použité zdroje:
loudersound.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *