Arch Enemy šokovali krátkou hudobnou ukážkou, vynahradili to novým klipom

V poslednej dobe asi najdiskutovanejšia kapela na Slovensku. ARCH ENEMY navštívi tento rok Slovensko hneď dvakrát. V lete poctia svojou prítomnosťou Sninu a na jeseň zase Bratislavu. Všetci fanúšikovia sa už ale určite tešia hlavne na ich pripravovanú dosku Will To Power, ktorá bude v poradí už jedenástou štúdiovkou a druhou s Alissou za mikrofónom.

 

Keďže album má vyjsť o necelé dva mesiace, predpredaj je už v plnom prúde, a to vo všetkých možných klasických a limitovaných verziách, či už v digitálnej forme, na CD alebo na LP. Ale kapela stále drží fanúšikov v napätí. Pred pár dňami zverejnila prostredníctvom YouTube kanálu svojho vydavateľa Century Media Records prvú krátku ochutnávku v podobe šesťdesiatdvasekundovej nahrávky, či skôr ukážky s názvom The Leader (Of The Fuckin‘ Assholes). Týchto pár sekúnd spočiatku rozčeslo fanúšikov kapely na dva tábory. Jedni, samozrejme, pevne stáli za svojimi obľúbencami so slovami chvály, a tí druhí sa zhodli na tom, že táto ukážka znie na kapelu Arch Enemy akosi príliš punkovo a  nevedia, čo môžu od nového albumu čakať. Kto vie, možno presne toto bolo zámerom kapely. V každom prípade sa nie je čoho obávať. Tak, ako sme si pri War Eternal užili bonus v podobe coververzie skladby Breaking The Law od Judas Priest, tak tento raz ide o cover verziu skladby od švédskej punkovej kapely z osemdesiatych rokov, ktorá si hovorila The Shitlickers a napriek tomu, že fungovala iba rok, stihla vydať dve EP a predskakovať velikánom The Exploited.

Tento malý, nazvime to, žartík kapela hneď o dva dni fanúšikom vynahradila jedným skutočným kúskom z pripravovanej dosky. Videoklip k skladbe The World Is Yours kapela zverejnila 14. júla na všetkých svojich profiloch. Navyše je už táto skladba k dispozícií na stiahnutie v digitálnej verzii.

 

Michael Amott sa v súvislosti s vypustením prvého singlu vyjadril: „Nejaký čas sme naozaj ťažko pracovali na novom albume a sme hrdí, že teraz vám môžeme predstaviť prvú ochutnávku novej hudby Arch Enemy za posledné tri roky prostredníctvom nášho nového singlu a videa The World Is Yours! Bola to úplne prvá skladba z albumu Will To Power, ktorú som napísal a Daniel, bubeník, mi ju pomohol zaranžovať a dokončiť. Je to jedna z mnohých piesní, ktoré sme tento raz napísali a produkovali spolu. Mali sme skvelé nahrávanie s celou kapelou na juhu Švédska a potom mixovanie s Jensom Begrenom, ktorý odviedol skvelú prácu pri mixovaní a mastrovaní, a podľa mňa aj vytvoril až prekvapivo epický zvuk nášho predošlého albumu War Eternal. Ľudia, ktorí novú skladbu počuli, sa vyjadrili, že má typicky hymnický Arch Enemy nádych a myslím si, že asi majú pravdu… Teším sa, keď si ju toto leto zahráme aj naživo!“ A my všetci sa tešíme tiež. Ako do Sniny, tak aj do Bratislavy.


Použité zdroje:
Foto: decibelmagazine.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *