April Weeps vyrážajú na turné s Rusmi Sanctorium, zakončia ho v Nitre

Slovenská atmosphericmetalová kapela APRIL WEEPS z Dunajskej Stredy sa v roli co-headlinera vydáva na svoje prvé neprerušované turné, kde svoju hudbu predstaví v rámci deviatich zastávok v Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku a zakončia ho v Nitre, konkrétne 9. marca v Novej Pekárni. Kapela minulý rok nahrala nástupcu veľmi kladne prijatého debutového albumu z roku 2013, ktorý sa v celej dĺžke chystá odprezentovať ako predprípravu na česko-slovenské turné plánované na máj tohto roku. Ako je už zvykom, návštevníci turné môžu očakávať energické a dravé vystúpenie plné atmosféry, zasnenosti a agresie.

 

Headlinerom tohto turné je symphonic/gothicmetalová hydra z Petrohradu SANCTORIUM. Kapela má na konte 2 plnohodnotné albumy – The Depths Inside z roku 2014 a Tesselation Of The Universe vydaný minulý rok. Sanctorium sú koncertne veľmi aktívnou kapelou, za svoju hudobnú kariéru stihli absolvovať turné v Estónsku, Litve, Japonsku a Fínsku a zahrať si s takými zvučnými menami ako Xandria, Sirenia, Orphaned Land či Delain. V zostave kapely sa nachádzajú aj vyštudovaní hudobníci, ich vystúpenia sa tak vyznačujú vysokou inštrumentálnou úrovňou a ich hudba plná kontrastov nenechá nikoho chladným.

 

Nitriansku zastávku tohto turné posilnia domáci melodici REVEALING THE CONSCIENCE. Hudba tohto telesa je ťažko uchopiteľná, ak by sme to však mali rozmeniť na drobné, jedná sa o dômyselný mix melodického death, power, speed a black metalu. Kapela má na konte debutový album s názvom Time Will Reveal z roku 2015 a ako jednej z mála sa jej podarilo ukotviť pod krídlami zahraničného vydavateľa – talianskyeho WormHoleDeath Records. Koncerty tejto mladej kapely sú charakteristické vysokým nasadením a epickosťou, takže je sa rozhodne na čo tešiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *