April Weeps vydávajú druhý album a chystajú sa na turné

Po piatich rokoch od vydania úspešného debutového albumu Outer Calm, Pain Within prichádzajú atmosférickí metalisti APRIL WEEPS z Dunajskej Stredy s novým albumom Comma, ktorý vychádza 27. apríla. Album samotný predstavuje pozvánku do sveta stojaceho mimo poznanú realitu, mimo rutinu a každodenný zhon, pozvánku k nádychu a zastaveniu sa.

 

Paradoxom je, že pri tomto „vykročení z reality“ a napojení sa na vnútorný svet jednotlivca sa človek ocitá v tej skutočnej pravej podstate bytia – stretáva sa s pocitmi smútku, hnevu, prekvapenia, strachu, radosti možno až hnusu. Hudobnou bohatosťou a témami zachytenými v textoch sa kapela snaží priblížiť plejáde pocitov, ktoré sa schovávajú v každom z nich. V piesňach dostávajú priestor a formu ich kreatívne energie, ale aj ventilované afekty alebo prácne vytvorené a pospájané melódie, pasáže. Tematicky sa dotýkajú situácií, ktoré priniesol sám život.

 

Samotný proces tvorby kopíroval rôznorodosť jeho obsahu – nechýbalo nadšenie sprevádzajúce začiatky tvorby nových piesní, radosť z prvého hrania vytvorenej skladby v skúšobni alebo prvé vypočutia hotového materiálu sprevádzané miernou hrdosťou, ale aj frustrácia z nespokojnosti, nepochopenia, vnútorné alebo otvorené konflikty, miestami vedúce ku kompromisu, vyčerpanosť z dlhodobého úsilia, rezignácia. Aj toto je realita procesu tvorby kapely, kde sa stretávajú silné osobnosti so špecifickými postojmi a názormi na svet.

 

Hnacou silou pevnejšou ako najsilnejšie lepidlo je práve kapela samotná a spoločný výtvor, spoločný zážitok týchto siedmich individualít, ktoré sa čarovným spôsobom počas hrania pretavujú v jednotu s názvom April Weeps. A o tom je tento album, o autentickom bytí s tým, čo je tu a teraz.

Album Comma sa kapela chystá odprezentovať v rámci nadchádzajúceho česko-slovenského turné s názvom Breaking The Sentence, ktoré prebehne v máji a na Slovensku ju možno zastihnúť 18. mája v Randali v Bratislave, kde April Weeps album pokrstia v spoločnosti kapiel Ignea, Arch Of Hell, Mater Monstifera a Ador Dorath. Na Slovensku sa zastavia ešte 25. mája v Klube 77 v Banskej Bystrici s formáciami Peorth, Morna, Arch Of Hell a 26. mája v Zanzibare v Poprade s rovnakými kapelami. Tak, ako je už u April Weeps zvykom, očakávať môžete energické a dravé vystúpenie plné atmosféry, zasnenosti a agresie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *