Apocalyptica k nám príde aj tento rok

Zmeškali ste túto klasicko-metalovú lahôdku, keď k nám zavítala minulý rok v októbri? Nemusíte zúfať, lebo APOCALYTICA sa vráti v lete, konkrétne 17. augusta do Serede v rámci projektu In Castle.

 

Apocalyptica pôvodne vznikla ako projekt cover verzií Metallicy štyroch študentov Sibelius Academy, kde Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen, Max Lilja a Antero Manninen študovali klasickú hru na violončelo. Boli to však takí rebeli, že si našli svoju vlastnú cestu, kde povýšili na vysoké umenie metal. A tak v roku 1993 vznikla Apocalyptica, ktorá už prvým albumom z roku 1996 Plays Metallica By Four Cellos prelomila ľady hudobného priemyslu a časom sa práve hlavne vďaka nemu stala legendou.

 

Minulý rok v októbri Apocalyptica aktuálne v zložení Eicca Toppinen (rytmické violončelo, klávesy), Paavo Lötjönen (basové violončelo), Perttu Kivilaakso (hlavné violončelo), Mikko Sirén (bicie) a Franky Perez (spev) prišli osláviť – ale v klasickej zostave štyroch violončiel plus bubeník, bez speváka – aj so slovenskými fanúšikmi dvadsiate výročie vydania práve spomínanej nahrávky Plays Metallica By Four Cellos. Tento rok u nás zahrajú v rámci projektu In Castle, v rámci ktorého budú v letných mesiacoch prebiehať koncerty ako zahraničných, tak aj domácich interpretov pod holým nebom v prostredí Zámockého parku a v Amfiteátri v Seredi. No a Apocalyptica túto sériu odštartuje stále v rámci turné Apocalyptica Plays Metallica By Four Cellos. Je teda pravdepodobné, že repertoár bude veľmi podobný, ak nie rovnaký ako v októbri, takže plný klasík. Zážitok však bude určite oveľa umocnenejší vďaka open air atmosfére.

 

Pokiaľ by ste si mysleli, že fenomenálna akcia môže byť prekazená nepriaznivým počasím, nezúfajte. Organizátor sľubuje jej konanie aj keby Matka príroda práve nedopriala modrú oblohu so slnkom. Lístky sú už dostupné v predpredaji, pričom prvých 500 vstupeniek má lákavo nízku cenu. Pokiaľ by ste príliš dlho otáľali, či sa sem vybrať alebo nie, lístky by mali byť dostupné aj na mieste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *