Anneke van Giersbergen ohlasuje album s novou kapelou

Bývalá vokalistka prelomovej holandskej kapely THE GATHERING Anneke van Giersbergen ohlásila už niekedy v roku 2016 sformovanie novej kapely. Stalo sa tak krátko po ukončení turné s projektom THE GENTLE STORM, na ktorom úzko spolupracovala so skladateľom a hudobníkom Arjenom Lucassenom. Spoločne s hudobníkmi, ktorí ju sprevádzali na tomto turné (známymi z tvorby v Revamp, Hail Of Bullets a Stream Of Passion) dala dohromady horúcu novinku s názvom VUUR. Toto slovo v holandčine označuje oheň, v prenesenom výraze aj vášeň prípadne drive a práve tieto emócie budú na novej nahrávke reprezentovať nový materiál talentovanej speváčky.

 

Debutový album tejto pätice dostal názov In This Moment We Are Free – Cities a vyjde už 20. októbra. Producentom nahrávky bol Joost Van Den Broek, no na piesňach sa podieľali aj Mark Holcomb (Periphery), Esa Holopainen (Amorphis) či Daniel Cardoso (Anathema).

 

Pýtate sa, ako s albumom budú súvisieť mestá? Anneke koncept vysvetľuje: „Lyrické témy na albume súvisia s mestami a so slobodou. Keď sa ocitnete vo veľkomeste, môžete byť z toho uchvátení a môžete sa cítiť pohltení všetkým, čo je navôkol. Zároveň je vo veľkomeste ľahké splynúť s davom a mne osobne to prináša pocit slobody. Keďže sa s rodinou sťahujeme naspäť do mesta, posledný rok som dosť premýšľala o cnostiach života na vidieku a v mestách. Je to veľmi vzrušujúce, no na druhej strane z predchádzajúcich skúseností poznám aj ten pocit mestskej samoty. Aj obal albumu reprezentuje túto dualitu.“

Anneke van Giersbergen ohlasuje album s novou kapelou

Anneke tiež spomína, že hudba Vuur bude skôr progresívnejšie orientovaná: „Chcem, aby tvrdé skladby boli vážne tvrdé a aby som napríklad pri jemných akustických piesňach mohla byť takmer až ticho, zahĺbená dovnútra. Snažím sa nájsť tie vonkajšie hranice. Stále skladám a spolupracujem s rôznymi ľuďmi, takže štýl Vuur je trošku odlišný od The Gathering a Gentle Storm. Mohla by som povedať, že hudba má v sebe melancholickosť The Gathering a množstvo prvkov z Gentle Storm, ale je trošku temnejšia a neobsahuje toľko folkových čŕt. Stále je melodická a vrelá, no tvrdšia.“

 

Na ukážku toho, čo môžeme od zostavy koncom októbra očakávať, kapela vydala aj prvý videkoklip ku skladbe My Champion – Berlin. Po oficiálnom vydaní albumu sa Anneke vyberá na európske turné spolu s Epicou a ich najbližšou zastávkou bude koncert u susedov v moravskom Zlíne 10. novembra. Ako speváčka uvádza na oficiálnej stránke skupiny, repertoár Vuur sa však nebude orientovať iba na nové skladby. Fanúšikovia si tak určite budú môcť vypočuť aj niečo z tvrdšieho katalógu nahrávok s Devinom Townsendom či The Gathering.

 

Zoznam skladieb albumu:

 1. My Champion – Berlin
 2. Time – Rotterdam
 3. The Martyr And The Saint – Beirut
 4. The Fire – San Francisco
 5. Freedom – Rio
 6. Days Go By – London
 7. Sail Away – Santiago
 8. Valley Of Diamonds – Mexico City
 9. Your Glorious Light Will Shine – Helsinki
 10. Save Me – Istanbul
 11. Reunite! – Paris
   


Použité zdroje:
Foto: Set Vexy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *