Angela Gossow chystá návrat na scénu

Angela Gossow bola dlhé roky neodmysliteľnou súčasťou švédskej melodic deathmetalovej kapely ARCH ENEMY. V marci 2014 však nečakane ohlásila, že po trinástich rokoch ako speváčka v kapele končí a bude pokračovať v manažmente kapely. Pochodeň po nej vtedy prevzala Alissa White-Gluz, dovtedy pôsobiaca v metalcoreovej skupine The Agonist. Hudba, spev a živé vystúpenia však Angele pravdepodobne veľmi rýchlo začali chýbať. Ani nie 3 roky nato totiž Angela ohlásila, že sa plánuje vrátiť k hudbe. Nie však na post speváčky Arch Enemy, kde sa už úspešne etablovala jej nástupkyňa Alissa. Angela plánuje rozbehnúť vlastný projekt.

 

Potvrdila to pre francúzsku stránku hardforce.fr: „Áno, plánujem založiť nový extrémne metalový projekt, avšak až potom, čo práca s Arch Enemy a Alissou bude ukončená a svet bude plávať v pokojnejších vodách. Predpokladám, že to bude niekedy v roku 2018.“

 

Z uvedených slov vyplýva, že na tento projekt si budeme musieť počkať. Najskôr môžeme očakávať sólový projekt Alissy, na ktorom sa Angela tiež manažérsky podieľa, ako aj nový album Arch Enemy. Čaká nás teda pomerne plodné obdobie, čo sa súčasných i bývalých členov kapely týka. Fanúšikovia tvrdej hudby sa tak zrejme majú na čo tešiť.


Použité zdroje:
loudwire.com, hardforce.fr
Foto: blabbermouth.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *