Amorphis a Soilwork predstavia nové nahrávky v Bratislave

Zatiaľ čo sa za oknom striedajú vlny horúčav, koncertné agentúry sa už pripravujú na novoročnú sezónu. Jednou z prvých oznámených lastovičiek je spoločné turné dobre známych mien so slabosťou pre melodiku: fínskych AMORPHIS a švédskych SOILWORK. Kým tí druhí na novej doske ešte stále pracujú (a dátum jej vydania sa pravdepodobne dozvieme už čoskoro), Amorphis nelenili a od mája sa môžu pýšiť trinástym zárezom v bohatej diskografii.

 

Počas nahrávania Queen Of Time sa ku kapele po odchode Niclasa Etelävuoriho vrátil pôvodný basgitarista Olli-Pekka Laine, ktorý si s Amorphis nezahral od ich prelomové albumu Tales From The Thousand Lakes. Na novinke sa skupine opätovne osvedčila aj spolupráca s Jensom Bogrenom, ktorý dosku produkoval. Výsledok tak nesie oveľa progresívnejší, epickejší a najmä bohatší zvuk než ktorákoľvek z predošlých nahrávok. Obsahuje aranžmány skutočného orchestra, fláut, sláčikových nástrojov a dokonca je na doske počuť aj zbor.

 

Gitarista Esa Holopainen na adresu novinky prezdrádza: „Myslím, že Queen Of Time je pre nás všetkých obrovským prekvapením. Pri skúškach a pred nahrávaním sme nemali ani potuchy o tom, že Jens má v hlave taký obrovský obraz o rysoch celej dosky. Je to veľmi prirodzené pokračovanie albumu Under The Red Cloud, ale so steroidmi. Skladby sú agresívnejšie a zároveň dynamickejšie, pričom obsahujú rôzne harmónie a orchestrálne úpravy. Výsledkom je Amorpis, aký ste doteraz nepočuli! V prvom rade sa nám s Jensom veľmi dobre spolupracovalo. Ako človek je nám veľmi podobný – zdieľame rovnaký zmysel pre divný humor a všetci radi tvrdo makáme.“

 

Album Under The Red Cloud vyšiel pred tromi rokmi, čo bližšie určuje aj časový úsek, kedy sa kapela v našom hlavom meste zastavila poslednýkrát. Vtedajšia akcia dopadla na výbornú, a tak sa oplatí dúfať, že v MMC-čku bude panovať rovnako kvalitná atmosféra aj budúci rok. Aby si na svoje prišli aj milovníci širšieho žánrového spektra, Amorphis a Soilwork so sebou v pondelok 28. januára do Bratislavy privedú aj už takmer udomácnených JINJER (ktorí, dúfame, zahrajú dačo z pripravovaného EP) a hybridných death-doomových progmetalistov NAILED TO OBSCURITY.


Použité zdroje:
Foto: Jana Blomqvist
blabbermouth.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *