Americkí heavymetalisti v bratislavskom Randale!

Ak vám súčasná heavymetalová scéna príde nudná a fádna, choďte si pozrieť koncert amerických kapiel Huntress a Battlecross, ktoré sa v rámci svojho európskeho turné predstavia v júni v Bratislave.

Na kalifornskej štvorici Huntress vás ako prvé zaujme charizmatická speváčka Jill Janus, ktorá sa okrem veľmi atraktívneho zjavu chváli aj širokým rozsahom štyroch oktáv. Vďaka tomu v minulosti koketovala s operným svetom, aby však nakoniec, ovplyvnená kalifornskými kabaretnými a nihilistickými hudobnými klubmi, zaujala miesto leadera heavymetalovej formácie. Tá si po svojom vzniku v roku 2009 začala hovoriť Huntress. 

V roku 2012 im vyšiel debutový album „Spell Eater“, na ktorom kapela jasne definovala svoje hudobné smerovanie, ktoré spočíva v kombinácii tradičného heavymetalového soundu so značnými vplyvmi thrash a doom metalu. K Huntress tiež patria okultisticky ladené texty, ktoré svojím nenapodobniteľným a teatrálne ladeným prednesom reprodukuje práve neskrotiteľná frontwoman Jill Janus. 

Americkí heavymetalisti v bratislavskom Randale!

Huntress sa vďaka svojej rastúcej popularite objavili na mnohých významných akciách, a teraz ich čaká turné po Európe. Na ňom bude kapela propagovať svoj úplne nový album „Starbound Beast“. 

Spoločne s Huntress sa v známom bratislavskom klube Randal predstaví ďalšia americká kapela Battlecross, založená v roku 2003, hrajúca mix thrash a melodického death metalu. Od svojho založenia vydali tri albumy a zahrali si napríklad pred kapelami ako Metallica či In Flames. 

Koncert Huntress a Battlecross začína 22. júna v klube Randal o 20:00h, vstupenky za 14 eur kúpite priamo na mieste. Dojmy z akcie nám dajte vedieť v komentároch, na Facebooku alebo mailom.

Spolu s Obscure Promotion sme uvoľnili 4 vstupy, takže dvaja z vás môžu vyhrať po dve vstupenky. Ale súťažte rýchlo, pretože súťaž končí 19.6. o 23:59.

Americkí heavymetalisti v bratislavskom Randale!

Viac informácií na webu www.obscure.cz, prípadne si pozrite stránky kapiel: http://battlecrossmetal.com a http://huntresskills.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *