Amenra si urobí dve slovenské zastávky

Viete, čo majú spoločné belgické Flámsko a Church of Ra, teda Chrám egyptského boha Ra? Pokiaľ vám niečo hovoria kapely Wiegendood, Oathbreaker a AMENRA, tak práve ich spája táto lokalita a spomenutý Chrám, za ktorého súčasť sa považujú. Zároveň sú prepojené aj po personálnej stránke. Prvé dve sme už mali česť vidieť na našom území. A teraz sa k nám chystá najznámejšia a najstaršia z nich, samotní Amenra.

 

Amenra vznikli v roku 1999 vo flámskom meste Kortrijk. Táto doom/sludgemetalová formácia má na konte 6 omší, teda albumov plných bolesti, ktoré nazvali Mass I-VI.  V roku 2015 boli súčasťou line-upu festivalu Brutal Assault. Odvtedy vydali svoj posledný počin Mass VI v roku 2017. 

 

10. a 12. november sú dni, keď si ich konečne budeme môcť pozrieť aj na Slovensku. Prvou zastávkou budú Košice, v Collosseu vystúpia 10. novembra, pokračujú do Brna, kde sa predvedú 11. novembra vo Fléde, a na záver 12. novembra zahrajú v bratislavskom MMC. Sprevádzať ich budú švajčiarski hypnotic/atmospheric metalisti E-L-R a austrálski sludge/postmetalisti YLVA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *