Amaranthe sa vracajú, prinesú zaujímavých hostí

7. apríla sa do Bratislavy vráti švédsko-dánska partia Amaranthe. Prinesú heavy/death metal, dance, pop a zaujímavých hostí.

Amaranthe je švédsko-dánska heavy metalová skupina využívajúca prvky popovej hudby. Často je však nazývaná aj ako power metal. Skupina je výnimočná tým, že má až troch spevákov.

Kapelu založili v roku 2008 Jake E a Olof Mörck. Ako projekt sa objavila na scéne v roku 2008 popri tour s Kamelot, keď sa k nim pridala speváčka Elize Ryd a screamer Andreas Solveström. Zostavu neskôr doplnil aj bubeník Morten Løwe Sørensen a basgitarista Johan Andreassen. Pôvodný názov skupiny znel Avalanche, a to až do mája 2009, kedy sa rozhodli zmeniť ho na Amaranthe. 

Ich debutový album vyšiel v roku 2011, druhý s názvom The Nexus vyšiel v roku 2013 a Amaranthe sa stali veľmi populárnymi – ocitli sa na šiestom mieste v švédskom rebríčku. V októbri 2013 skupinu opustil Andreas Solveström a nahradil ho Henrik Englund. S novým spevákom vyšiel v októbri minulý rok zatiaľ posledný album Massive Addictive.

Ako sme už spomenuli, hudobný štýl kapely je zmesou melodického death metalu, power metalu a tanečnej hudby s prvkami popu a metalcoru. Speváčka Elize Ryd to popísala takto: „Dance-metal s chuťou death a moderného melodického death metalu“ s dodatkom, že ich hudba je plná pozitívnej energie, sily a lásky.

Ako support uvidíme švédskych Engel a fínsky glam metal Santa Cruz, to všetko 7. apríla v bratislavskom MMC.

Event tu: https://www.facebook.com/events/1588979164648269

Amaranthe sa vracajú, prinesú zaujímavých hostí

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *