Alternatívny festival Vúdstok láka aj na Chiki Liki Tu-a

Začiatkom augusta, konkrétne 5. – 6. augusta 2016, sa v obci Mostište neďaleko Púchova chystá ďalší ročník multižánrového festivalu, ktorý po minulom ročníku pozmenil svoj názov foneticky na VÚDSTOK. Už druhý ročník tejto akcie má pod palcom občianske združenie Mŕtva Kosť, organizujúce mnohé kultúrne akcie v Púchove a okolí. Návštevníkom sľubuje dva festivalové dni naplnené radosťou a príjemnou atmosférou. Na festivale dostanú priestor lokálne a začínajúce kapely, no tešiť sa môžeme aj na čoraz známejšie zoskupenia, punk-folkovú legendu a jedno veľké prešovské meno.

 

Bezpochyby najznámejšou kapelou na tohtoročnom Vúdstoku bude CHIKI LIKI TU-A. Kapela s pestrou minulosťou, súčasnosťou a bezpochyby aj budúcnosťou. Na konte majú hity ako Láska moja de si, Ďakujem, koncerty na festivaloch ako Sziget či Pohoda a sú aktuálny držiteľ ocenenia Radio_Head Awards v kategórii Album roka s názvom Slzy tvý mámy Šedivý a spol

MAX BAZOWSKI. Tak znie názov kapely, ktorá podľa organizátorov prešla za rok dlhú cestu. A je to pravda. Minuloročný Vúdstok bol totiž jedným z ich prvých koncertných vystúpení. Za 356 dní sa stali nositeľmi ceny pre zažínajúcich umelcov na Radio_Head Awards, vystúpili na Pohode a dokonca boli spomenutí aj v reportáži moderátora BBC Scotland, ktorá bola vcelku pochvalná. 

Nasledujúca skupina, ktorá sa na Vúdstoku objaví, aby hneď o týždeň mohla vystúpiť ako jedna z mála tuzemských kapiel na Szigete, má názov QUEER JANE. Pohybuje sa vo vodách indie-popu, s inšpiráciami v punku, psychedélii, country, ale aj iných žánroch.

Vietor rozvíri aj PAPYLLON, ktorí sú známi aj vďaka piesni Waves či novému EP Sink Or Swim. 

Vystúpi aj undergroundová punk-folková klubová legenda DÁŠA FON FLAŚA, ktorá svojou priamočiarou hudbou a skvelými textami príde takisto potešiť návštevníkov festivalu. Okrem spomenutých interpretov vystúpia aj 52 HERTZ WHALE, ARCHÍVNY CHLAPEC, SEVENTH WEAPON, ANNUNAKI a mnohí ďalší.

Ale Vúdstok nie je len o hudbe. Okrem skvelých kapiel na návštevníkov čaká aj sprievodný program čajovne, sledovanie nočnej oblohy teleskopom, ranné cvičenie jógy či možnosť pokochať sa výstavou diel lokálnych umelcov. ,,Taktiež nezabúdame na gastronomické zážitky a na svoje si prídu mäsožravci aj bylinožravci. Dali sme si záležať a tento rok sme pre vás pripravili pestrý jedálniček,“ dodáva Mŕtva Kosť. Permanentka na všetky festivalové dni stojí 5 eur, avšak lístky budú dostupné iba na mieste, tak si príďte užiť na Vúdstoku leto naplno.

Alternatívny festival Vúdstok láka aj na Chiki Liki Tu-a

Použité zdroje:
mrtvakost.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *