All Against Nothing: Odhodlanie u nikoho nechýba

Mladá kapela mala spočiatku problémy s kompletnou zostavou. Tento rok sa však ukázal pre All Against Nothing ako priaznivý. Útočný metalcore so slovenskými textami si určite získa priazeň fanúšikov tohto žánru aspoň u domáceho publika. Porozprávala som sa s pomerne zaujímavou personou: Matúš Mundier, ktorý má pestrú hudobnú minulosť.

Na úvod nám predstav svoju kapelu (vznik, členovia, žáner…)

Kapela All Against Nothing bola vlastne projektom Luboša Prišča a Tomáša Talapku (gitaristi): Obaja ale hrali v kapele Arthera, na ktorej Tomáš (len) spieval a Ľubo hral na base. Keď som skončil hranie v kapele Predestination (death metal z Turzovky), hľadal som plnohodnotnú náhradu. Našiel som vtedy na bandzone nejaké ich nápady a pridal sa k nim. Nakoľko to boli dvaja gitaristi, zo začiatku som hrával na bicie. Netrvalo dlho a pridal sa k nám náš bývalý basák z kapely Memento Mori a následne z kapely Researched, v ktorej tiež fungujem doteraz. Ukázal som im pár svojich riffov, zložil pár songov na gitare a zrodila sa myšlienka spraviť trojgitarovú kapelu – taký „Metalcoroví Iron.“

Ok, k tým trom gitarám sa ešte vrátime…

Tak sme začali zháňať bubeníka a do pasce sa chytil taktiež môj bývalý bubeník z kapely Memento Mori Marek a odvtedy sme v tejto zostave: Tomáš Talapka (gitara, scream), Luboš Prišč (gitara, spev), Matúš Mundier (gitara), Marek Noga (bicie) a Anton Florek (basgitara).

Niektoré UG kapely sú povestné svojou nestálou zostavou, prípadne krkolomným hľadaním hudobníkov a prepletenosťou členov niektorých zoskupení.
Vráťme sa k tým trom gitarám, citujem ťa: „Zrodila sa myšlienka spraviť trojgitarovú kapelu – taký „Metalcorovi Iron“…čo vás k tomuto priviedlo? Nie je to privysoká ambícia?

Bolo to samozrejme myslené obrazne. Len sme si povedali, že sme všetci traja na celkom slušnej úrovni a pri dobrom prepracovaní by to mohlo znieť dobre. A nebudem klamať, mňa osobne, a myslím, že aj ostatných, táto myšlienka nadchla už len kvôli tomu, že sa tri gitary len tak nevidia  Čiže dôvod k tomuto kroku bol prozaický, chceli sme byť výnimoční. 

Tomu mám rozumieť aj tak, že chcete priniesť niečo nové?

Každopádne. Snažíme sa hlavne čo najviac striedať v sólach, poprípade ich zdvojovať a podobne. Nie je to ale zďaleka tak ťažké, ako som si na začiatku myslel. Húževnatosť nechýba ani jednému členovi (zatiaľ), čo ma teší. Určite mi dáš za pravdu, že stačí, ak na to jeden kašle a už to nie je v poriadku. Ja si musím zaklopať, že zatiaľ to všetko ide ako po masle a odhodlanie u nikoho nechýba.

 

Kto píše texty? Čo je tematikou?

Texty píše Tomáš a Ľubo. A tematiku nemáme vyhradenú, to by potom nikoho nebavilo. Jeden song je o drogách, ďalší o nie veľmi dobrom politickom dianí u nás… Čo skladba, to zatiaľ iná tematika. Chceme sa ale vyhýbať textom o láske a podobne. Však sme drsní metalisti 😀

Rozumiem tomu tak, že aj preto spievate po slovensky, aby ste boli ľuďom bližšie.

Presne tak. Veľa kapiel sa bojí spájať growl/scream so slovenčinou, čo je podľa mňa škoda. Myslím, že to znie zaujímavo a každopádne nie som názoru, že anglicky to musí byť zákonite „spevavejšie.“ 

Ja som sa zasa stretla s názorom, že kapely uprednostňujú angličtinu, pretože vraj slovenčina je príliš mäkký jazyk pre tvrdú hudbu. Čo si myslíš o tomto tvrdení?

My hráme prevažne metalcore napoly s thrashovými riffmi, takže to zas tak tvrdé hádam nie je. Myslím si ale, všeobecne, že je určite ťažšie spraviť to tak, aby to znelo dobre. Ale dá sa to. 

Aké sú vaše ambície ohľadom kapely? Kam to plánujete dotiahnuť?

Naším najbližším cieľom je nahrať album a nejaký ten videoklip, to predsa len posunie kapelu s dobrou propagáciou značne ďalej. Chceme čo najviac hrať, prinášať stále nové songy a kvalitatívne nesklamať. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť. No veríme, že sa dostaneme čo najďalej. Určite by sme si radi zahrali na nejakom veľkom festivale, pred nami je ale ešte dlhá cesta. 

Album plánujete nahrávať v štúdiu? Kedy sa môžeme naň tešiť?

Určite v štúdiu, nech to má tú správnu kvalitu. Chceli by sme to zrealizovať čo najskôr, triezvo to ale vidím na leto 2015. 

A ako to plánujete s klipom? Či to je ešte ďaleká budúcnosť?

Chceli by sme ho spraviť v rovnakom čase s albumom. Ale ako iste vieš, závisí to na viacerých faktoroch. Držte nám palce, nech nám to vyjde v čo najbližšej dobe. 

Ešte sa trochu vrátim na začiatok a možno budem trochu rýpať. Naozaj si myslíš, že toto je konečná zostava All Against Nothing? Venuješ sa ešte kapele Researched… Ako to zvládaš všetko?

Keď sa chce, tak sa to dá zvládnuť. A neviem, čo prinesie budúcnosť, ale verím, že sa na to nikto nevykašle a nebude to zanedbávať. Bolo to ťažké a trvalo to dlhú dobu, kým sa dala dokopy taká zostava, v akej teraz hráme. 

Máš nejaký odkaz pre čitateľov rocker.sk?

Vrelá vďaka z mojej strany. Ďakujem každému čitateľovi rocker.sk, ktorý tomuto článku venoval svoj čas. Za kapelu All Against Nothing taktiež ďakujem za akúkoľvek podporu a najradšej budeme, keď sa stretneme na nejakej dobrej akcii.  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *