Alice Cooper je vzorom pre popových spevákov

„Pozriete sa na Shakiru, Rihannu, Katy Perry či Lady Gaga – robia to, čo Alice Cooper,“ povedal sám Cooper. „Toto sme robili od konca šesťdesiatych a začiatkom sedemdesiatych rokov až do teraz.“
 
Alice Cooper, vlastným menom Vincent Damon Furnier, ktorý si umelecké meno prevzal z názvu kapely, v ktorej začínal, je priekopníkom tzv. shock rocku alebo theatrical rocku a jeho kariéra trvá už päť desaťročí. Preto je pochopiteľné, že v ňom súčasné hviezdy hudobného neba hľadajú inšpiráciu. 

„Keď sa objavil Marilyn Manson, povedal som: ‘Ok, pozrime sa – chlap s make-upom a ženským menom, ktorý robí teatrálnosti – mohol som si myslieť.‘ Marilyn a ja sme teraz dobrí priatelia, mali sme spolu turné. Keď sa pozriete na jeho šou, nie je ako moja, má svoj vlastný štýl grotesky,“ smeje sa Alice Cooper. „Rob Zombie má naozaj dobrú šou, Marilyn robí skvelú šou. Gwar a Rammstein – všetko je to odvodené od toho, čo sme my začali,“ pokračuje spevák vo vymenúvaní.

„Ale šou Alice Coopera je stále odlišná. Sústredíte sa na neho ako na hlavnú postavu, nepoužívame pyrotechniku a podobné veci. Chcem, aby publikum bolo do toho vtiahnuté postavou, pretože všetko sa deje jemu alebo kvôli nemu,“ odôvodňuje svoje tvrdenia rocker.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *